Primera Division: Morata doczekał się bramki. Atletico wciąż za Barceloną

Do trzech razy sztuka! Alvaro Morata zdobył pierwszą bramkę dla Atletico Madryt, a sędziowie tym razem nie mieli nic do powiedzenia. Wiceliderzy Primera Division pokonali Villarreal 2:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Alvaro Morata PAP / Emilio Naranjo / Na zdjęciu: Alvaro Morata
Sporego pecha po przybyciu do Atletico Madryt miał Alvaro Morata. Hiszpański napastnik dwa razy, po świetnych strzałach, trafiał do siatki w meczach z Realem Madryt (La Liga) i Juventusem Turyn (Liga Mistrzów). Po interwencjach VAR-u były jednak one anulowane. Na premierowego gola w nowych barwach musiał czekać do niedzielnego meczu z Villarreal.

Morata trafił jeszcze w pierwszej połowie, po dośrodkowaniu Filipe Luisa. Dla 26-latka to pierwszy gol na hiszpańskich boiskach od maja 2017 r., gdy grał jeszcze w barwach lokalnego rywala Atletico - Realu.

W samej końcówce wynik podwyższył Saul Niguez. Z głębi pola w "szesnastkę" kapitalnie dograł Diego Costa, a pomocnik Atletico po sprytnym strzale przelobował golkipera. Tym samym Atletico utrzyma się na pozycji wicelidera - do Barcelony traci jednak aż 7 punktów. Villarreal pozostaje w strefie spadkowej z dwoma punktami straty do bezpiecznego miejsca.

Europejskie puchary oddalają się od Valencii. "Nietoperze" w ostatnich minutach wypuściły z rąk zwycięstwo nad Leganes. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 89. minucie.

CD Leganes - Valencia CF 1:1 (0:1)
0:1 - Geoffrey Kondogbia 22'
1:1 - Martin Braithwaite 89'

Atletico Madryt - Villarreal CF 2:0 (1:0)

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Atletico Madryt zostanie w tym sezonie wicemistrzem Hiszpanii?