Świetny mecz Kamila Grosickiego. Polak wybrany piłkarzem spotkania

Kamil Grosicki został wybrany najlepszym piłkarzem wtorkowego meczu Championship, w którym Hull City pokonało Millwall FC (2:1). "Hull Daily Mail" pochwaliło polskiego skrzydłowego za aktywną postawę i udział przy golu.

Tomasz Skrzypczyński
Na zdjęciu od lewej: Jarrod Bowen, Kamil Grosicki Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu od lewej: Jarrod Bowen, Kamil Grosicki
Wprawdzie we wtorkowy wieczór Kamil Grosicki nie strzelił gola i nie miał asysty, ale i tak był najlepszym piłkarzem swojej drużyny. Hull City przerwało kiepską serię trzech meczów bez zwycięstwa i pokonało Millwall FC 2:1.

Reprezentant Polski był nieuchwytny dla obrońców rywali i to po jego akcji Jarrod Bowen wyprowadził gospodarzy na prowadzenie już w ósmej minucie. Grosicki dośrodkował w pole karne, tam strącił piłkę Markus Henriksen i Bowen trafił do siatki.

Nasz rodak sam był bliski strzelenia gola, ale w 72. minucie piłka po jego strzale trafiła w słupek.

"Hull Daily Mail" i tak wybrało go najlepszym zawodnikiem spotkania, wystawiając mu bardzo wysoką notę "8,5".

"Ciągle sprawiał problemy obrońcom Millwall, Leonard nie mógł z nim sobie poradzić. To on rozpoczął akcję, po której Hull City wyszło na prowadzenie, a w drugiej połowie tylko pech sprawił, że sam nie strzelił gola" - czytamy.

Dzięki zwycięstwu Hull City zajmuje 11. miejsce w tabeli Championship.

Dodajmy, że Grosicki strzelił w tym sezonie pięć goli i dołożył do nich aż osiem asyst.