Liga Mistrzów 2019: Robert Lewandowski nie trenuje przed meczem z Liverpoolem

Robert Lewandowski nie wziął udziału w poniedziałkowym treningu Bayernu Monachium, dwa dni przed kluczowym meczem z Liverpoolem w Lidze Mistrzów.

Mateusz Skwierawski
Robert Lewandowski Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Taką informację podał "Bild". Niemiecki dziennik zwrócił uwagę, że w poniedziałkowych zajęciach drużyny wzięli udział wszyscy czołowi piłkarze Bayernu, nawet ci wracający po urazach, ale zabrakło Lewandowskiego. Powód nieobecności Polaka nie jest znany, ale raczej na pewno nie jest spowodowany kontuzją. Nasz napastnik po meczu z Wolfsburgiem w Bundeslidze ćwiczył indywidualnie w ośrodku treningowym Bayernu.

Lewandowski w sobotnim spotkaniu ligowym grał przez 90 minut i strzelił dwa gole, Bawarczycy wygrali 6:0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Polak nie opuścił nawet minuty w rozgrywkach Bundesligi od końcówki września poprzedniego roku. Trener Niko Kovac najpewniej z tego powodu oszczędza Lewandowskiego zwłaszcza, że Bayern już w środę (13.03) zmierzy się w meczu rewanżowym 1/8 Ligi Mistrzów z Liverpoolem. W Anglii był bezbramkowy remis.

Jasna deklaracja Roberta Lewandowskiego. W Bayernie Monachium czekali na takie słowa

W niedawnym wywiadzie nasz piłkarz stwierdził, że nie potrzebuje zmiennika i dobrze czuje się, gdy dużo gra. - W ubiegłym sezonie miałem kilka przerw w grze i z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że nie zrobiło mi to dobrze. Straciłem rytm meczowy. Nie było to dla mnie idealne rozwiązanie. Ja lubię występować w każdym meczu - powiedział piłkarz cytowany przez "Welt am Sonntag".

Słowa Lewandowskiego potwierdzają się na boisku. Polak rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w Bayernie, jest liderem klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy, a po 34 meczach we wszystkich rozgrywkach ma 29 goli i 11 asyst.

"Ja lubię grać w każdym meczu". Robert Lewandowski nie potrzebuje zmiennika w Bayernie

Czy Bayern Monachium wyeliminuje Liverpool w 1/8 Ligi Mistrzów?