KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Błaszczykowski u Wojewódzkiego: Wisła to nie inwestycja. Działałem sercem

Na samym początku programu Jakub Błaszczykowski przyznał, że "wahał się" przed przyjęciem zaproszenia, a jego obawy okazały się słuszne. Nie czuł się dobrze w konwencji narzuconej przez Wojewódzkiego, a na jego żarty nie reagował uśmiechem.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Jakub Błaszczykowski Newspix / JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
Na początku stycznia Jakub Błaszczykowski spełnił złożoną 12 lat temu obietnicę i wrócił do Wisły Kraków. Zdecydował się na dotrzymanie słowa w najtrudniejszym momencie w historii klubu: w dniu, w którym rozwiązał kontrakt z VfL Wolfsburg, Biała Gwiazda straciła licencję na grę w Lotto Ekstraklasie i nie miała środków na bieżącą działalność.

Do tego jej reputacja była zdeptana układem poprzedniego zarządu z chuliganami i niedoszłą sprzedażą klubu Vannie Ly i Matsowi Hartlingowi. Błaszczykowski najpierw uwiarygodnił nowe otwarcie przy Reymonta 22, a potem pożyczył Wiśle 1,33 mln zł na przetrwanie. Tyle samo wyłożyli Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski, dzięki czemu Biała Gwiazda mogła spłacić najpilniejsze zobowiązania.

Czytaj również -> Jan Bednarek: Jerzy Brzęczek utrzymał mnie przy życiu

Pomoc Wiśle była motywem przewodnim wizyty Błaszczykowskiego u Wojewódzkiego. - Sprawia mi to satysfakcję, bo wiem, w jakiej sytuacji był klub. Naprawdę niedużo brakowało, a - może nie tyle, by go nie było, ale miałby spore problemy z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jesteśmy na początku drogi, ale cieszy mnie to, że staliśmy w czymś po czoło, a teraz trochę nas widać - zobrazował kapitan 13-krotnego mistrza Polski.

ZOBACZ WIDEO: El. ME 2020. "Druga połowa". Boniek wywarł gigantyczną presję na selekcjonerze. "Każdy szef tak robi"
W zamian za udzielenie pożyczki Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski zyskali realną władzę przy Reymonta 22. Partnerzy "Kuby" weszli do rady nadzorczej, której uprawnienia rozszerzono, a piłkarza reprezentuje w niej brat Dawid. Błaszczykowski nie traktuje jednak pomocy Wiśle jako inwestycji.

- To nie jest inwestycja, bo przy inwestycji myślisz, że coś się zwróci, a wcześniej zapoznajesz się z projektem. A my mieliśmy 24 godziny, żeby podpisać umowę. Gdyby nie to… To był impuls, działałem sercem. Uważałem, że to ostatni moment, żeby uratować ten klub - stwierdził.

Kontrakt, który Błaszczykowski podpisał z Wisłą, gwarantuje mu tylko 500 zł miesięcznie. "Kuba" w ogóle chciał grać za darmo, ale nie dopuszcza do tego prawo, więc do umowy wpisano najniższą możliwą kwotę, którą piłkarz i tak przekazuje na cele charytatywne.

W programie Wojewódzkiego nie chciał jednak o tym mówić. Zapytany o to, jakie to uczucie zarabiać 500 zł, odparł: - Nie wiem. Wchodzimy na taki temat… A ty powiesz mi, ile zarabiasz? Mnie tylko dziwi, że wieczorem podpisuję kontrakt, a na drugi dzień dziennikarze piszą, co i jak. Nie ma co oszukiwać: napisali prawdę, ale nie do końca.

Czytaj również -> Koszmarny pech bramkarza Wisły Kraków

Na samym początku programu Błaszczykowski przyznał, że "wahał się" przed przyjęciem zaproszenia, a jego obawy okazały się słuszne. Nie czuł się dobrze w konwencji narzuconej przez prowadzącego, a na jego żarty nie reagował uśmiechem. Na jeden z nich jednak wyprowadził ripostę właściwą komuś, kto spędził całe życie w piłkarskiej szatni. Na zaczepkę, czy to prawda, że na bieliźnie ma napis "Got mit uns" (niem. "Bóg jest z nami" - Błaszczykowski przez 12 lat grał w Niemczech), odpowiedział: - Nieprawda. By po chwili pauzy dodać z kamienną twarzą: - Nie noszę bielizny.

Z dużym dystansem odniósł się też do sytuacji z meczu MŚ 2018 z Japonią. Adam Nawałka chciał wpuścić go na boisko tylko po to, by ukraść kilkadziesiąt sekund. "Kuba" nie doczekał się wejścia do gry - gdy czekał kilka minut przy strefie zmian, sędzia odgwizdał koniec spotkania: - Mam prośbę, żebyś mnie odebrał, jak będziesz leciał tam prywatnym jetem. Bo ja tam jeszcze stoję przy linii...

Czy Jakub Błaszczykowski zostanie w przyszłości właścicielem Wisły Kraków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
TVN
Komentarze (26)
 • zorg72 Zgłoś komentarz
  WOJEWÓDZKI TO DNO!!!!
  • Mariusz Sala Zgłoś komentarz
   Pewnie stringi ma i dlatego.
   • Piotr Drapala Zgłoś komentarz
    Żarty Wojewódzkiego są na strasznie niskim poziomem... Dziwne że jeszcze to ktoś oglada
    • KrólStefan Zgłoś komentarz
     Jakby dwa Kubusie odeszły z okazywania się w mediach byłoby to dobre dla kibiców. Tak samo Błaszczyk jak i Wojewódzki już dawno się wypalili
     • hack Zgłoś komentarz
      I miał rację zastanawiając się czy przyjść do tego klauna, spłycającego każdy problem do seksu i kasy.
      • gmk38 Zgłoś komentarz
       W dokumentach dotyczących Solidarności, a konkretnie tzw. „prowokacji bydgoskiej” z 19 marca 1981 r. wynika, że Bogusław Wojewódzki zajmował się wyżej wspomnianą sprawą z ramienia
       Czytaj całość
       Prokuratory Generalnej PRL. Prowokacja Bydgoska to pobicie działaczy NSZZ Solidarność, które miało miejsce podczas sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej. Miało ono miejsce 19 marca 1981 roku w Bydgoszczy. Historycy nie mają cienia wątpliwości, że to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w okresie między sierpniem 1980 a wprowadzeniem stanu wojennego w grudniu 1981 r. W sesji udział brali między innymi wicepremier Stanisław Mach, a jako zaproszeni goście przybyli przedstawiciele bydgoskiej Solidarności z szefem regionu Janem Rulewskim na czele. W pewnym momencie uczestników rozmów z ramienia opozycji zaatakowały bojówki SB i MO. Sprawa nie została do dziś wyjaśniona, a sprawcy nie zostali nigdy ukarani. Zdaniem historyków i świadków tamtych wydarzeń — winę za ostateczny rezultat sprawy ponosi m.in. prokurator Bogusław Wojewódzki, który ochraniał w ten sposób przestępców nasłanych przez władze PRL. Dziś syn komunistycznego prokuratora , członka KC PZPR wprost wyśmiewa polskie narodowe wartości, w swoim programie emitowanym na antenie stacji TVN.
       • wacek2707 Zgłoś komentarz
        zawsze Błaszczykowski był sztywniakiem ,dlatego czuł się nie swojo u Kuby
        • Livbar Zgłoś komentarz
         W kadrze za to zarobi i o to chodzi.
         • night unia leszno Zgłoś komentarz
          Fajny gościu z tego Kuby.Mało jest takich ludzi może i nawet niema.
          • Marianek07 Zgłoś komentarz
           Święty ?
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×