Sampdoria - AC Milan. Co za błąd Donnarummy! (wideo)

W 29. kolejce Serie A Sampdoria Genua wygrała u siebie 1:0 z AC Milanem. Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli już w 1. minucie pojedynku po fatalnym błędzie Gianluigiego Donnarummy. Trudno uwierzyć w to, co zrobił bramkarz gości. Trzeba to zobaczyć.

Szymon Łożyński
Gianluigi Donnarumma Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Gianluigi Donnarumma
Nic nie zapowiadało tej katastrofy. W 31 sekundzie sobotniego pojedynku w Genui obrońca AC Milan spokojnie wycofał piłkę do swojego bramkarza. Z pozoru w niegroźnej sytuacji Gianluigi Donnarumma tak niefortunnie wybił piłkę przed siebie, że ta odbiła się od Gregoire Defrela i wpadła do pustej bramki Milanu.

Kuriozalnego gola Sampdorii Genua, który ostatecznie zapewnił gospodarzom zwycięstwo, można obejrzeć w poniższym wideo:

Po takim ciosie na samym początku pojedynku przyjezdni już nie podnieśli się. Do końca meczu nie zdobyli bramki i przegrali drugi mecz z rzędu w Serie A (przed przerwą reprezentacyjną w derbach Mediolanu lepszy był Inter 3:2).

Na listę strzelców nie wpisał się w sobotni wieczór Krzysztof Piątek, napastnik AC Milan. Z kolei Karol Linetty rozegrał całe spotkanie w barwach Sampdorii, a Bartosz Bereszyński, obrońca klubu z Genui, przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)