Ekstraklasa. Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. Kasper Hamalainen: Dobrze zacząć od nowa

- Zagraliśmy całkiem nieźle. Czasem dobrze jest zacząć od nowa - mówi Kasper Hamalainen po wygranym meczu Legii z Jagiellonią (3:0). Fin wrócił do składu mistrzów Polski i strzelił gola.

Mateusz Skwierawski
Kasper Hamalainen Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Kasper Hamalainen
Pomocnik był rezerwowym u poprzedniego trenera Ricardo Sa Pinto. W rozgrywkach ligowych wyszedł w pierwszym składzie jeszcze w sierpniu poprzedniego roku, a Sa Pinto dał piłkarzowi dłużej pograć tylko w rozgrywkach Pucharu Polski. Zazwyczaj jednak nie widział dla niego miejsca nawet w kadrze meczowej.

Gol z Jagiellonią był pierwszym Hamalainena w tym sezonie. To reprezentant Finlandii otworzył wynik w tym spotkaniu. - Ostatnią bramkę zdobyłem rok temu - przypomina sobie. - W mojej sytuacji ważne są każde chwile na boisku, cieszę się podwójnie: z gola i rozegranych 90 minut - komentuje zawodnik.

Lotto Ekstraklasa. Piast - Wisła Płock: zwycięstwo na wagę grupy mistrzowskiej

Piłkarz zwraca uwagę, że Legia potrzebowała wstrząsu. Po porażce 0:4 z Wisłą Kraków w niedzielę pracę stracił Sa Pinto. Zastąpili go Aleksandar Vuković i Marek Saganowski. - "Vuko" zna wszystkich piłkarzy, dokonał kilku małych zmian w taktyce. Myślę, że czasem po prostu dobrze jest zacząć coś od nowa - ocenia Hamalainen.

Legia oprócz przekonującego zwycięstwa z Jagiellonią rozegrała przy okazji jeden z najlepszych meczów w sezonie. - Mamy nad czym pracować, ale zagraliśmy całkiem nieźle. Jagiellonia nie stworzyła wielu okazji, ale też z tego względu, że dobrze prezentowaliśmy się w obronie - kończy pomocnik.

Legia traci do pierwszej Lechii trzy punkty. Kolejny mecz rozegra w niedzielę w Zabrzu z Górnikiem.

Lotto Ekstraklasa. Lech - Pogoń: zwycięski start Dariusza Żurawia i najlepszy wiosenny mecz poznaniaków!

Czy Legia zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Polski?