Liga Mistrzów 2019. Ajax - Juventus. Solidne noty Wojciecha Szczęsnego

Polski bramkarz zrobił to, co do niego należało. Szczęsny miał jedną efektowną paradę, przy golu był bez szans i stąd przyzwoite oceny.

Robert Czykiel
Wojciech Szczęsny Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Juventus Turyn z pewnością nie będzie narzekać po pierwszym meczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Włoski gigant na wyjeździe zremisował z Ajaxem Amsterdam (1:1), ale to Holendrzy przez większą część spotkania przeważali. Wojciech Szczęsny miał trochę pracy, ale i tak rywale mieli problemy ze stworzeniem dogodnej okazji.

Liga Mistrzów 2019. Manchester United - FC Barcelona: Teatr Marzeń zdobyty. Barcelona z zaliczką przed rewanżem >>

Włoskie media uznały, że Polak zaliczył solidny występ. Najczęściej przy jego nazwisku pojawia się nota 6,5. Tak ocenił go portal foxsports.it, czy calciomercato.com. "Daje poczucie bezpieczeństwa drużynie. Zawsze dba o zespół. Raz jednak został pokonany przez Neresa" - podsumowuje ten drugi portal.

Reprezentant Polski miał jedną bardzo ważną interwencję. W pierwszej połowie efektownie obronił groźny strzał Hakima Ziyecha. Wspomina o tym tuttomercatoweb.com, który dał mu notę 6,5. "Obronił wspaniały strzał Ziyecha. W pozostałych sytuacjach był skuteczny, a przy golu Neresa nie miał szans na obronę" - czytamy w wyjaśnieniu.

Na kibicowskiej stronie juvenews.eu oceny wystawiał słynny piłkarz "Starej Damy" Angelo Di Livio. "Kiedy był wzywany do pracy, zawsze dawał poczucie bezpieczeństwa" - krótko podsumowuje Włoch, wystawiając notę 6,5.

Liga Mistrzów 2019. Ajax - Juventus. 120 włoskich kibiców w areszcie >>

Najlepsze oceny otrzymali strzelcy bramek, czyli Cristiano Ronaldo i David Neres. Szczęsny po prostu dobrze wykonał swoją pracę. Za tydzień w Turynie rozstrzygnie się sprawa awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Czy Juventus awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?