Liga Mistrzów 2019. Harry Kane po badaniach. Tottenham przerwał milczenie ws. urazu Anglika

Tottenham Hotspur pisze o "znaczącym uszkodzeniu więzadła" w kontuzjowanej kostce swojego najlepszego piłkarza Harry'ego Kane'a. Ponadto klub potwierdził złamanie ręki u Deli Alliego.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Harry Kane z urazem Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Harry Kane z urazem
Piłkarze Tottenhamu Hotspur wygrali ważny mecz Ligi Mistrzów z Manchesterem City 1:0, ale urazów nabawiło się dwóch czołowych graczy "Kogutów". Kibice oficjalnego komunikatu ws. ich zdrowia doczekali się dopiero dwa dni po ćwierćfinałowym spotkaniu.

"Harry Kane doznał znacznego uszkodzenia bocznych więzadeł lewej kostki" - czytamy na stronie Tottenhamu. Klub zaznacza, że w tym tygodniu zostaną przeprowadzone kolejne badania.

Najlepszy napastnik Tottenhamu musiał przedwcześnie zejść do szatni tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Kane stadion opuszczał w specjalnym bucie unieruchamiającym jego stopę. Już na konferencji pomeczowej trener Mauricio Pochettino sugerował, że w tym sezonie może już nie powrócić do gry.

Urazu nabawił się również Dele Alli, który złamał lewą rękę podczas meczu. W jego przypadku, lekarze nie przekreślają jednak szansy na występ już w weekend - decyzja ma zapaść przed meczem z Huddersfield.

Kontuzja Kane'a to poważna strata dla "Kogutów". Już w środę rozegrają rewanżowy meczu z Manchesterem City. Z kolei w rozgrywkach Premier League zawzięcie walczą o pierwszą czwórkę w tabeli, gwarantującą start w Lidze Mistrzów. Na tę chwilę są na 4. miejscu i mają tylko punkt przewagi nad Arsenalem i 3 nad Manchesterem United. Kane we wszystkich meczach tego sezonu zdobył 24 gole.

Czy bez Harry'ego Kane'a Tottenham awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?