Liga Mistrzów 2019. Juventus - Ajax. Włoskie media doceniły Wojciecha Szczęsnego. Polak najlepszy w Juventusie

Juventus Turyn przegrał w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam 1:2. Włoski zespół rozegrał słabe spotkanie, a według mediów, najlepszy w Juventusie był Wojciech Szczęsny.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Podopieczni Massimiliano Allegriego na ćwierćfinale zakończyli rywalizację w Lidze Mistrzów. Choć Juventus Turyn w 28. minucie objął prowadzenie po trafieniu Cristiano Ronaldo, to jednak musiał uznać wyższość Ajaksu Amsterdam. Skazywany na pożarcie holenderski zespół wygrał 2:1 po golach Donny'ego van de Beeka i Matthijsa de Ligta.

Ajax miał kilka okazji do tego, by zdobyć kolejne gole. Dobrze w bramce Juventusu spisał się Wojciech Szczęsny. Polak swoimi dobrymi interwencjami uratował swój zespół przed stratą większej liczby goli. Gdyby nie jego świetne obrony, Juventus już w pierwszej połowie mógłby stracić szanse na to, by liczyć się w walce o awans.

Zdaniem włoskich mediów, Szczęsny był najlepszym zawodnikiem Juventusu. Dziennikarze portalu calciomercato.com ocenili jego występ na "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali (1 - poniżej krytyki, 10 - klasa światowa). "Rewelacyjna parada po strzale Ziyecha. To jego zasługa, że Juventus na początku drugiej połowy nie stracił szans. On jest jedynym, który nie popełnił błędu przy stracie gola na 1:2" - argumentuje serwis.

"TuttoMercato" oceniło Szczęsnego na 6,5. "Bez skazy, nawet przy dwóch straconych golach" - tak o występie Polaka pisze włoski serwis. "Sportmediaset" dał Polakowi "szóstkę", pisząc, że dwukrotnie dokonał cudów i obronił strzały Ziyecha i van de Beeka. Z kolei serwis juventusnews24.com, który zajmuje się włoskim klubem, dał Polakowi notę 6,5, a jego interwencję po strzale Ziyecha nazwał "stratosferyczną".

Według włoskich dziennikarzy Polak był lepszy nawet od strzelca jedynej bramki dla Juventusu, Cristiano Ronaldo. Niskie noty dostali za to obrońcy Starej Damy, którzy popełniali sporo błędu i na wiele pozwalali holenderskiemu zespołowi. Najsłabszy w ekipie mistrzów Włoch był Leonardo Bonucci, który dostał noty od 4,5 do 5,5.