Liga Europy 2019. Napoli - Arsenal. Carlo Ancelotti: Mecz trwał tylko 30 minut

Nadzieję Napoli na awans do półfinału Ligi Europy rozwiane zostały w momencie strzelenia gola przez Arsenal. - Wtedy awans stał się niemożliwy - przyznał Carlo Ancelotti.

Michał Jankowski
Carlo Ancelotti Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
W Napoli nikt nie stracił wiary w sukces po porażce z Arsenalem 0:2 w pierwszym mecz ćwierćfinałowym Ligi Europy. Gdy jednak Alexandre Lacazette trafił do bramki Włochów w 36. minucie rewanżu, to losy dwumeczu zostały rozstrzygnięte.

- Mecz trwał tylko 30 minut. Do tego momentu spotkanie było trudne, ale mieliśmy dwie dobre okazje do przełamania impasu. W tego typu meczach potrzeba gola, aby pójść swoją drogą. Po tym jak Arsenal zdobył bramkę awans stał się niemożliwy, a zawodnicy spuścili głowy - powiedział "Sky Sport Italia" Carlo Ancelotti.

Piotr Zieliński skomentował odpadnięcie z rozgrywek

Napoli miało kilka sytuacji, aby nie stracić nadziei, ale ostatecznie w dwumeczu ani razu nie pokonało bramkarza Arsenalu. - Ostatnio straciliśmy nieco ostrości w ofensywie. Jesteśmy wolniejsi i bardziej przewidywalni, co stwarza problemy w wykończeniu akcji. Jesteśmy też mniej zorganizowani. Nasza gra odbiega od poziomu, który prezentowaliśmy podczas meczów z Liverpoolem czy PSG - przyznał szkoleniowiec włoskiego klubu.

Ancelotti ofensywnie usposobił swój zespół na czwartkowy mecz, ale nie przyniosło to spodziewanych efektów. - Zagraliśmy trójką obrońców, ponieważ chcieliśmy ich wysoko atakować. Kilka razy byliśmy na spalonym, była też sytuacja Milika z Callejonem. Kiedy musi się odrobić straty, potrzeba trochę szczęścia. Nam tego zabrakło i Arsenal strzelił gola już przy pierwszej próbie - dodał.

Arkadiusz Milik najsłabszy na boisku. Słabe noty Polaka

Napoli pozostaje walka w Serie A oraz budowanie zespołu na kolejny sezon. - Teraz możemy jedynie patrzeć w przyszłość: walczyć o drugie miejsce w lidze i postarać się być lepszym w przyszłym sezonie. Skompletowaliśmy dobry zespół. Naszym celem jest stopniowy rozwój i inwestowanie w młodych graczy. Potrafiliśmy dobrze grać w piłkę, klub mnie wspiera, więc postaramy się zbudować coś mocniejszego w przyszłym sezonie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że zaczną się rozmowy o mojej pracy i naszych występach. Jestem do tego przyzwyczajony - zakończył Carlo Ancelotti.

Czy Napoli utrzyma pozycję wicelidera do końca sezonu?