II liga: bez bramek w hicie kolejki przy Piłsudskiego. Widzew na krawędzi awansu

Widzew odnotował dziewiąty remis z rzędu, dzieląc się na własnym boisku punktami w 30. kolejce z liderem II ligi, Radomiakiem Radom. Gospodarze wciąż utrzymują się w strefie awansowej, goście utrzymali przewagę czterech punktów nad peletonem.

Bartosz Koczorowicz
piłkarze Widzewa Łódź Newspix / Przemysław Gąbka / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Będący na czele tabeli piłkarze Radomiaka przystępowali do hitu II ligi z komfortowej pozycji lidera. Zawodnicy trenera Dariusza Banasika przed rozpoczęciem 30. kolejki mieli nad drugą Olimpią Grudziądz solidną przewagę w postaci czterech punktów. W ostatnim spotkaniu radomianie pokonali również walczącą o awans do Fortuna I ligi Elanę Toruń 2:0.

Widzew wiosną nie zaznał smaku porażki. Brzmiałoby świetnie, gdyby nie fakt, że na dziewięć meczów łodzianie wygrali tylko raz. Piłkarze trenera Jacka Paszulewicza , a wcześniej Radosława Mroczkowskiego, kontynuują passę aż ośmiu remisów z rzędu, nie strzelając w żadnym z tych spotkań więcej niż jednej bramki. Widzewiacy dzielili się punktami kolejno z ROW-em 1964 Rybnik, Resovia, Elaną Toruń, Górnikiem Łęczna, Błękitnymi Stargard, Pogonią Siedlce oraz Siarką Tarnobrzeg.

Gospodarze rozpoczęli środowe spotkanie przy Piłsudskiego z rozmachem. Czerwono-biało-czerwoni przycisnęli Radomiaka i już w piątej minucie zmusili obronę gości do błędu. Zawodnicy Banasika stracili piłkę w swoim polu karnym w pozornie niegroźnej sytuacji na rzecz Michaela Ameyawa, który natychmiast podał do lepiej ustawionego Rafała Wolsztyńskiego. Napastnika Widzewa sfaulował golkiper Radomiaka, Artur Haluch, a sędzia meczu natychmiast wskazał na punkt oddalony jedenaście metrów od bramki. Do rzutu karnego podszedł Daniel Mąka, ale zamiast dać gospodarzom prowadzenie, strzelił wysoko nad poprzeczką.

W kolejnych minutach dominacja Widzewa nie słabła, a Wolsztyński jeszcze dwukrotnie stanął przed szansą na pokonanie Halucha. W 12. minucie napastnik łodzian trafił do siatki głową z najbliższej odległości, ale w momencie podania od Daniela Tanżyny znajdował się na spalonym. Dwie minuty później jego uderzenie z dystansu z kłopotami obronił bramkarz gości. Inicjatywa czerwono-biało-czerwonych utrzymywała się przez całą pierwszą połowę, ale nie przełożyła się na gole. Zespoły zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Goście rozpoczęli drugą odsłonę z większą agresją, ale to Widzew ponownie stworzył sobie okazję do strzelenia gola. Piłkę w środkowej strefie przejął Adam Radwański, który dobrym podaniem uruchomił Wolsztyńskiego. Zawodnik trenera Paszulewicza znalazł przed polem karnym dobrze ustawionego Mateusza Michalskiego, ale ten, podobnie jak jego koledzy wcześniej, także nie znalazł drogi do bramki Radomiaka. W 70. minucie mogło być z kolei 1:0 dla gości, ale strzał Leandro Pereiry z boku pola karnego poszybował nad bramką. W jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Rafał Makowski, którego uderzenie z wielkimi kłopotami obronił Wolański. Bramkarz Widzewa wypluł piłkę, ale popisał się kapitalną interwencją przy dobitce Macieja Filipowicza.

Do końca meczu żaden z zespołów nie był w stanie już zagrozić bramce przeciwnika. Tym samym łodzianie odnieśli już dziewiąty remis z rzędu. Pomimo takiej passy, widzewiacy wciąż utrzymują się w strefie awansowej, mając 51 punktów. Środowy remis przy Piłsudskiego tak naprawdę jednak utrudnił sytuację łodzianom. Tyle samo "oczek" na koncie posiada GKS Bełchatów, a tylko punkt mniej mają Elana oraz Olimpia Grudziądz. Dla Radomiaka remis oznacza utrzymanie statusu quo - pozycję lidera z czteropunktową przewagą.

Widzew Łódź - Radomiak Radom 0:0

Składy drużyn:

Widzew: Patryk Wolański - Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Tomasz Wełna – Mateusz Michalski, Adam Radwański (86' Maciej Kazimierowicz), Kohei Kato, Michael Ameyaw – Daniel Mąka (31' Marcin Pieńkowski, 78' Konrad Gutowski), Rafał Wolsztyński (89' Marcel Pięczek).

Radomiak: Artur Haluch - Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Martin Klabnik, Adam Banasiak - Damian Jakubik, Rafał Makowski - Leandro Pereira, Patryk Mikita (84' Patryk Winsztal) - Dominik Sokół (74' Jakub Rolinc), Maciej Filipowicz (90+1' Karol Kucharski).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

Żółte kartki: Wełna (Widzew) - Jakubik, Filipowicz (obaj Radomiak).

18 Ruch Chorzów 34 7 11 16 37:44 32

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!