Fortuna I liga: gorące końcówki. Ich wygranymi Sandecja i Stomil Olsztyn

Wyniki niedzielnych meczów zostały ustalone po 85. minucie. Chojniczanka urwała punkt Podbeskidziu, a piłkarze Sandecji Nowy Sącz oraz Stomilu Olsztyn zapewnili sobie zwycięstwo.

Mateusz Klichowicz Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Mateusz Klichowicz
Do Chojnic przyjechali piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała prowadzeni przez Krzysztof Brede, który jeszcze w poprzednim sezonie był szkoleniowcem Chojniczanki. Mecz miał dwa oblicza. Do 65. minuty było bezbramkowo. Po pierwszym trafieniu Przemysława Płachety padły szybko kolejne trzy gole. Podbeskidzie dwukrotnie obejmowało prowadzenie, ale nie potrafiło go utrzymać. Wynik na 2:2 ustalił w 90. minucie Emil Drozdowicz. Strzał doświadczonego napastnika był odpowiedzią na bramkę Valerijsa Sabali. Łotysz z 12 golami na koncie prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi i jest coraz bliżej zdobycia korony.

Coraz mniej czasu zostało Wigrom Suwałki na ewakuację ze strefy spadkowej. Przedostatnia drużyna w tabeli zmierzyła się na własnym stadionie z pozbawioną już możliwości awansu w tabeli Sandecją Nowy Sącz. To było spotkanie pod hasłem przebudzenia Macieja Małkowskiego. W rundzie wiosennej nie może się pochwalić spektakularnymi statystykami, ale w Suwałkach rozdał karty. Dzięki jego dwóm bramkom Sandecja odwróciła wynik 0:1 na 2:1.

Puszcza Niepołomice nie zbudowała twierdzy w rundzie wiosennej. W meczach na swoim stadionie częściej punkty traci niż zdobywa ich komplet. W niedzielę przegrała 1:2 ze Stomilem Olsztyn. Drużyna z Małopolski otworzyła wynik, ale tak samo jak w przypadkach Podbeskidzia i Wigier, na niewiele to się zdało. W 56. minucie Łukasz Jegliński wyrównał, a w 87. minucie zmiennik Michał Góral zapewnił gościom zwycięstwo. Stomil wygrał po raz pierwszy wiosną na wyjeździe i ma już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.