II liga: Gryf Wejherowo i Siarka Tarnobrzeg nie składają broni

Nadal niewiele wiadomo na dole drugoligowej tabeli. Panuje tam ogromny ścisk. Walczący o utrzymanie piłkarze Gryfa Wejherowo oraz Siarki Tarnobrzeg wygrali swoje mecze.

piłkarze Gryfa Wejherowo Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo
Gryf Wejherowo pokonał 3:1 Rozwój Katowice dzięki zabójczym końcówkom obu połów. Pierwszego gola strzelił w czasie doliczonym przed przerwą, drugiego w 88. minucie, a trzeciego po upływie regulaminowego czasu. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Maciej Koziara, który dwukrotnie pokonał rezerwowego bramkarza Rozwoju. W jednej z sytuacji Bartosz Neugebauer powinien zachować się lepiej i odbić uderzenie z rzutu wolnego. Nie zrobił tego i katowiczanie pozostali na dnie tabeli.

Lepszej rundy wiosennej można było spodziewać się po Górniku Łęczna, którego w okresie przygotowań prowadził Franciszek Smuda. Drużyna z Lubelszczyzny źle wystartowała i nie robi postępów po zmianie trenera na Marcina Broniszewskiego. Od początku roku zdobyła dziewięć z możliwych 33 "oczek" i w tym okresie jest przedostatnią siłą ligi. Gorzej punktuje tylko Ruch Chorzów. W niedzielę Górnik przegrał 1:2 z Siarką Tarnobrzeg.

Wynik drugiego meczu z rzędu ustalił Tomasz Midzierski i tylko szkoda dla Górnika, że w obu przypadkach golem samobójczym.

Siarka pozostaje w strefie spadkowej, ale jest nadal w kontakcie z będącymi na bezpiecznych lokatach Gryfem Wejherowo oraz Olimpią Elbląg. Traci do obu drużyn punkt. Jak co roku prawie nikt nie odpuszcza na dole tabeli. Kandydaci do opuszczenia szczebla centralnego punktują obecnie regularniej od klubów walczących o awans.

32. kolejka II ligi:

Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 3:1 (1:0)
1:0 - Piotr Kołc 45'
1:1 - Daniel Paszek 79'
2:1 - Maciej Koziara 88'
3:1 - Maciej Koziara 90'

Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:2)
0:1 - Grzegorz Płatek 6'
1:1 - Adrian Łuszkiewicz 12'
1:2 - Tomasz Midzierski (sam.) 68'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gryf Wejherowo utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?