Klasyfikacja strzelców Serie A: Krzysztof Piątek ma co robić

Krzysztof Piątek w poniedziałek powalczy o kolejne gole w Serie A. W klasyfikacji najlepszych strzelców Serie A ma jednak co robić. Fabio Quagliarella odskoczył już na cztery bramki.

Bartosz Zimkowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
AC Milan zamknie w poniedziałek 35. kolejkę Serie A. Podejmie na San Siro Bolognę FC (początek meczu o godz. 20:30), a włoskie media donoszą, że Krzysztof Piątek wróci do podstawowego składu. Przed tygodniem usiadł na ławce rezerwowych, ale Milan przegrał z Torino (0:1). Polak od miesiąca pozostaje bez gola w Serie A i czołówka najlepszych strzelców nieco mu odskoczyła.

Fabio Quagliarella w niedzielę dwukrotnie pokonał bramkarza i ma już 25 bramek na koncie. Jest liderem klasyfikacji strzelców. Na drugie miejsce awansował Cristian Zapata z Atalanty Bergamo, który zdobył gola nr 22. Podium uzupełniają Cristiano Ronaldo i właśnie Krzysztof Piątek (obaj po 21 goli) Portugalczyk w tej kolejce także trafił do siatki przeciwnika. Czas na reprezentanta Polski.

Warto dodać, że piątym strzelcem całej Serie A jest Arkadiusz Milik. W niedzielę snajper Napoli pojawił się na boisku w starciu z Cagliari (2:1) w drugiej połowie, ale gola nie strzelił. Nadal pozostaje z 17 trafieniami na koncie.