Liga Mistrzów 2019. Tottenham może zyskać Harry'ego Kane'a na finał. "Wszystko idzie dobrze"

Harry Kane jest coraz bliższy powrotu do gry i prawdopodobnie będzie gotowy na finał Ligi Mistrzów. Angielski napastnik zdaje sobie jednak sprawę, że musi ciężko pracować, by wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie.

Robert Czykiel
Harry Kane Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Na zdjęciu: Harry Kane
Tottenham Hotspur 1 czerwca na stadionie Atletico Madryt zagra w finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Londyńczycy wygrali w rewanżu z Ajaksem Amsterdam (3:2), a gola na wagę awansu strzelili w samej końcówce doliczonego czasu gry. Jednym z najbardziej cieszących się zawodników był Harry Kane.

Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Lucas Moura: To był dar od Boga >>

Angielski napastnik doznał kontuzji kostki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Manchesterem City. Od tamtej pory nie mógł pomóc swojej drużynie. Jest jednak bardzo duża szansa, że będzie do dyspozycji Mauricio Pochettino na finał.

- Miejmy nadzieję, że będę się nadawać do gry w finale. Wszystko idzie dobrze. Zacząłem biegać w tym tygodniu, ale na razie tylko prosto. Jeszcze nie mogę skręcać. Do finału zostało trochę czasu, więc zobaczymy, jak będzie - cytuje Kane'a Goal.com.

"Koguty" udowodniły, że są w stanie wygrywać z najlepszymi bez swojej największej gwiazdy. W drugim meczu z Ajaksem błysnął Lucas Moura, który popisał się hat-trickiem. Kane zdaje sobie sprawę, że nawet będąc zdrowym, nie ma gwarancji gry od pierwszej minuty z Liverpoolem.

- Lucas strzelił trzy gole, wcześniej wyeliminowaliśmy Manchester City... Muszę zacząć pracować jeszcze ciężej, aby udowodnić trenerowi, że zasługuję na miejsce w pierwszym składzie - komentuje napastnik.

Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Erik ten Hag: To jest ta okrutna strona futbolu >>

Powrót do zdrowia Kane'a na pewno będzie wielkim wzmocnieniem Tottenhamu. 25-latek w tym sezonie strzelił 25 goli we wszystkich rozgrywkach, a w Lidze Mistrzów zdobył ich pięć.