Lotto Ekstraklasa: Górnik Zabrze zdobył Kielce na zakończenie sezonu

Górnik Zabrze z dorobkiem 12 wygranych zakończył sezon 2018/2019 Lotto Ekstraklasy. W trzydziestej siódmej - ostatniej kolejce - zabrzanie pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 3:0.

Tomasz Rosiński
Ivan Jukić (z lewej) i Kamil Zapolnik (z prawej) Newspix / Paweł Janczyk / Na zdjęciu: Ivan Jukić (z lewej) i Kamil Zapolnik (z prawej)
Korona wciąż miała szanse na triumf w grupie spadkowej, ale musiała w sobotę pokonać zespół Górnika, który w razie zwycięstwa zakończyłby rozgrywki na 11. miejscu w tabeli. W każdym bądź razie obie drużyny przystępowały do potyczki na dużym spokoju.

W pierwszej połowie spotkania w Kielcach na boisku działo się niewiele. Co prawda lepiej futbolówką operowali przyjezdni, ale nie byli oni w stanie pokonać bramkarza gospodarzy, Michała Miśkiewicza.

W 26. minucie zabrzanie stracili Adama Orna Arnarsona, który z powodu kontuzji musiał opuścić murawę, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Kamil Zapolnik. Ostatecznie I odsłona zawodów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron w końcu odważniej starali się zaatakować podopieczni Gino Lettieriego, którzy w 56. minucie byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Ivan Jukić i trafił w słupek. Futbolówka odbiła się od aluminium i wyszła poza linię końcową.

Kiedy wydawało się, że bliżej szczęścia są kieleccy piłkarze, cios zadali zawodnicy z Zabrza, bo w 69. minucie dokładnie z rzutu wolnego przymierzył Igor Angulo, pokonując Michała Miśkiewicza.

Korona Kielce jeszcze starała się odpowiedzieć na tego straconego gola, jednakże sama została zaskoczona na niespełna 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Kamil Zapolnik zagrał świetne, prostopadłe podanie do Łukasza Wolsztyńskiego, a ten mocnym uderzeniem posłał piłkę do siatki. Po chwili wynik meczu ustalił strzałem sprzed pola karnego Angulo, dla którego była to 24. bramka w sezonie.