Leszek Ojrzyński zawieszony na dwa mecze. Komisja Ligi Ekstraklasy ukarała trenera Wisły Płock

Szkoleniowiec Wisły Płock, Leszek Ojrzyński, nie będzie mógł prowadzić swojego zespołu w pierwszych dwóch meczach sezonu 2019/20. To kara za nieodpowiednie zachowanie podczas spotkania z Zagłębiem Sosnowiec.

Piotr Bobakowski
Leszek Ojrzyński Newspix / JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Leszek Ojrzyński
Komisja Ligi Ekstraklasy SA w środę zawiesiła trenera Wisły Płock Leszka Ojrzyńskiego na dwa mecze ligowe. Oznacza to, że 46-letni szkoleniowiec nie będzie mógł zasiąść na ławce trenerskiej płockiej drużyny w dwóch pierwszych spotkaniach w Ekstraklasie w sezonie 2019/20.

Kara ma związek z zachowaniem Ojrzyńskiego podczas meczu ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec (0:0) - WIĘCEJ TUTAJ. Trener gospodarzy miał sporo uwag do pracy arbitrów i w końcu - w 88. minucie pojedynku - został odesłany na trybuny.

- Może za bardzo do tego podchodziłem, przepraszam, ale tak już jest: jak jestem za coś odpowiedzialny, to daję z siebie wszystko, całe serce, całą duszę, żeby było jak najlepiej. Dlatego też wylądowałem na trybunach - tłumaczył po spotkaniu (cytat za serwisem plock.wyborcza.pl).

ZOBACZ: Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków - Wisła Płock. Leszek Ojrzyński: Zwycięstwo, Alleluja i do przodu >>

Nafciarze w sezonie 2018/19 rzutem na taśmę utrzymali się w Lotto Ekstraklasie, wyprzedzając o jeden punkt Miedź Legnica, która spadła do drugiej ligi - razem z Zagłębiem Sosnowiec.