Mistrzostwa świata U-20. Korea Południowa wykonała zadanie. Azjaci grają dalej

W rozegranym w Tychach meczu fazy grupowej mistrzostw świata U-20 reprezentacja Korei Południowej wygrał z dotąd niepokonanymi Argentyńczykami 2:1. Tym samym obie ekipy wywalczyły awans do 1/8 finału MŚ U-20.

Łukasz Witczyk
Kim Hyun-woo Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Kim Hyun-woo
Po dwóch kolejkach Argentyńczycy byli pewni awansu do 1/8 finału mistrzostw świata U-20. Ekipa z Ameryki Południowej wygrała dwa wcześniejsze mecze i do ostatniego grupowego spotkania przystępowała bez presji. O co walczyć mieli za to Koreańczycy, którzy zgromadzili dotychczas trzy punkty i jeśli chcieli być pewni dalszej gry na mundialu, musieli wygrać z Argentyną.

Zadanie nie było łatwe. Co prawda szkoleniowiec Argentyny dokonał kilku zmian w składzie, ale mimo to zespół ten był faworytem rozgrywanego w Tychach starcia z Koreą Południową. Jednak ambitni Azjaci nie zamierzali się poddawać i robili wszystko, by odnieść wygraną. Do tego Korea toczyła korespondencyjny bój z Portugalczykami, którzy rywalizowali z autsajderem grupy: reprezentacją RPA.

Argentyńczycy częściej utrzymywali się przy piłce, starali się stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Koreańczycy skupiali się za to na ataku pozycyjnym. Akcje obu drużyn kończyły się jednak najczęściej albo stratą, albo wywalczeniem rzutu rożnego. Tak było do 42. minuty. Z lewego skrzydła dośrodkował Kangin Lee, a w polu karnym spod opieki obrońców urwał się Se-Hun Oh i strzałem głową pokonał argentyńskiego bramkarza.

Po zdobyciu gola Koreańczycy skupili się na defensywie. Momentami przed atakami rywali bronili się całym zespołem, przez co Argentyńczykom trudno było stworzyć ofensywne akcje. Z kolei Azjaci nastawili się na grę z kontrataku. Ta taktyka przyniosła skutek w 57. minucie, gdy Ho-Jin Jeong zagrał dobre podanie wzdłuż linii końcowej boiska, a do siatki trafił Young-Wook Cho.

Koreańczycy swój cel zrealizowali, dzięki czemu grają dalej na mistrzostwach świata. W 88. minucie Argentyńczycy odpowiedzieli trafieniem Cristiana Ferreiry, który znakomicie huknął z dystansu. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać ekipę z Ameryki Południowej.

Korea Południowa U-20 - Argentyna U-20 2:1 (1:0)
1:0 - Se-Hun Oh 42'
2:0 - Young-Wook Cho 57'
2:1 - Cristian Ferreira 88'

Korea Południowa U-20: Gwangyeon Lee - Tae-Hyeon Hwang, Hyun-Woo Kim, Ji-Sol Lee, Jae-Ik Lee, Choi Jun - Ho-Jin Jeong, Kim Jung-Min, Young-Wook Cho (62' Won-Sang Eom) - Kangin Lee (83' Sejin Jeon), Se-Hun Oh (69' Se-yun Kim).

Argentyna U-20: Manuel Roffo - Marcelo Weigandt, Maximiliano Centurion, Facundo Medina, Francisco Ortega - Santiago Sosa, Anibal Moreno (63' Julian Alvarez) - Cristian Ferreira, Tomas Chancalay (65' Adolfo Gaich), Ezequiel Barco (79' Pedro De La Vega) - Agustin Urzi.

Żółte kartki: Se-Hun Oh, Kangin Lee, Sejin Jeon (Korea Południowa U-20) oraz Marcelo Weigandt, Anibal Moreno (Argentyna U-20).

Sędzia: Benoit Bastien (Francja).

Czy Korea Południowa odniesie sukces na mistrzostwach świata U-20?