Liga Narodów UEFA. Portugalia - Szwajcaria. "Xhaka chce wkurzyć Ronaldo"

Reprezentacja Szwajcarii chciałaby sprawić niespodziankę i awansować do finału Ligi Narodów UEFA, a następnie zwyciężyć w rozgrywkach. "Xhaka chce wkurzyć Ronaldo" - piszą Szwajcarzy.

Michał Jankowski
Cristiano Ronaldo Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
O historyczny triumf w pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA walczyć będą Szwajcaria, Portugalia, Holandia i Anglia. Najmniejsze szanse na zwycięstwo daje się Szwajcarom, którzy w półfinale zagrają z Portugalczykami, ale chcieliby oni sprawić niespodziankę.

Bylibyśmy pierwszymi, którzy wygrają Ligę Narodów i przeszlibyśmy do historii - mówi Granit Xhaka cytowany przez "tz.de". Serwis ten w tytule pisze, że "Xhaka chce wkurzyć Ronaldo".

Przełom w sprawie Cristiano Ronaldo! Kathryn Mayorga wycofała akt oskarżenia

Napastnik Juventusu Turyn w marcu wrócił do reprezentacji Portugalii po kilkumiesięcznej przerwie. Zagrał w dwóch meczach eliminacji Euro 2020 z Ukrainą i Serbią, w których Portugalczycy zdobyli tylko dwa punkty.

W rozgrywkach fazy grupowej Ligi Narodów UEFA Cristiano Ronaldo nie występował, ale chciałby ponownie świętować sukces z reprezentacją i liczy na wygranie ze Szwajcarami oraz finału.

ME 2020. Maciej Rybus: W Lokomotiwie mógłbym skończyć karierę

- Portugalia z pewnością jest faworytem. Nie tylko tego meczu, ale całego turnieju. PIłka nożna wielokrotnie pokazała jednak, że nic nie jest niemożliwe - powiedział Vladimir Petković, selekcjoner Szwajcarów.

Mecz Portugalia - Szwajcaria odbędzie się w środę o godzinie 20:45 w Porto. Zwycięzca Ligi Narodów UEFA otrzyma 10,5 mln euro. Finał odbędzie się w niedzielę.

Kto awansuje do finału Ligi Narodów UEFA?