Sparingowo: Lechia Gdańsk na remis z Chojniczanką Chojnice. Lukas Haraslin już strzela

Remisem 1:1 zakończył się mecz Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice. Był to pierwszy sparing szykujących się do europejskich pucharów piłkarzy znad morza. Bramki zdobyli Lukas Haraslin i Tomasz Mikołajczak.

Michał Gałęzewski
Lukas Haraslin WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Lukas Haraslin
Trenerzy obu zespołów dali w sobotę grać szerokim składom i tylko bramkarz Maciej Woźniak rozegrał 90 minut. Od początku pierwszego sparingu przed nowym sezonem w Gdańsku było sporo miejsca na boisku, dlatego piłkarze obu drużyn mieli dużo strzałów. W Chojniczance niecelne próby zaliczyli Emil Drozdowicz i Janusz Surdykowski, więcej do powiedzenia miała Lechia.

W ekipie brązowego medalisty Lotto Ekstraklasy i zdobywcy Pucharu Polski dużo szumu na boisku robił Egy Maulana Vikri. Indonezyjczyk mógł nawet strzelić gola, jednak jego uderzenie z 12. minuty z trudem obronił Radosław Janukiewicz.

Rywalizacja napędza Macieja Gajosa. Zobacz więcej!

Do przerwy Lechia Gdańsk dążyła do strzelenia gola. Najlepszą okazję miał Artur Sobiech, który po podaniu Flavio Paixao zmarnował sytuację sam na sam. Spektakularnie swoją szansę zmarnował natomiast Patryk Lipski, kiedy piłka po jego uderzeniu wylądowała na bocznych sektorach stadionu.

Zmiany, które miały miejsce w przerwie rozruszały mecz. Wynik otworzył Lukas Haraslin, który strzałem zza pola karnego zmylił obrońców i bramkarza Chojniczanki. Co ciekawe, zawodnik dopiero w czwartek wrócił ze zgrupowania reprezentacji Słowacji, w której nie tylko zadebiutował, ale również strzelił pierwszą bramkę. Piłka wpadła do siatki po rykoszecie. Po chwili mogło być 2:0, jednak tym razem Andrzej Witan wybronił strzał Haraslina, któremu futbolówkę doskonale wyłożył Mateusz Żukowski.

Duńczycy z respektem do Lechii. Zobacz więcej!

Dziesięć minut po pierwszym golu był już remis, a zawahanie w gdańskiej obronie wykorzystał Tomasz Mikołajczak. Do końca mimo prób przede wszystkim gospodarzy nie padł żaden gol. Najlepszą szansę miał Mateusz Sopoćko, którego uderzenie po akcji Pawła Żuka obronił Witan.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
1:0 - Haraslin 51'
1:1 - Mikołajczak 62'

Lechia Gdańsk:

I połowa: Maciej Woźniak - Rafał Kobryń, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Żarko Udovicić - Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Adrian Petk, Egy Maulana Vikri - Flavio Paixao, Artur Sobiech.

II połowa: Maciej Woźniak - Paweł Żuk, Filip Dymerski, Mario Maloca, Adam Chrzanowski - Mateusz Sopoćko, Daniel Mikołajewski (86' Mateusz Cegiełka), Tomasz Makowski, Maciej Gajos, Lukas Haraslin - Mateusz Żukowski.

Chojniczanka Chojnice:

I połowa: Radosław Janukiewicz - Seweryn Michalski, Kamil Sylwestrzak, Przemysław Pietruszka, zawodnik testowany, Krystian Wachowiak, Bartosz Wolski, Paweł Zawistowski, Bartłomiej Urbański, Emil Drozdowicz, Janusz Surdykowski.

II połowa: Andrzej Witan - zawodnik testowany (73' Krystian Wachowiak) - Hubert Wołąkiewicz, Karol Chmulak, Wojciech Jurek, Jacek Podgórski, Oskar Paprzycki, Andrzej Kaszuba, Filip Żagiel, Miłosz Przybecki, Tomasz Mikołajczak.

Widzów: 850.

Czy remis z Chojniczanką na tym etapie przygotowań to powód do niepokoju w Gdańsku?