MLS. Co za gol Wayne'a Rooneya! Anglik trafił z własnej połowy

Wayne Rooney oczarował świat kolejną bramką w amerykańskiej MLS. Angielski napastnik popisał się widowiskowym golem z własnej połowy.

Robert Czykiel
Wayne Rooney strzela gola z własnej połowy YouTube / Na zdjęciu: Wayne Rooney strzela gola z własnej połowy
D.C. United cały czas liczy się w walce o mistrzostwo konferencji wschodniej MLS. Duża w tym zasługa Wayne'a Rooney'a, który w tym sezonie strzelił dziewiątą bramkę. Tym razem popisał się golem, o którym jest głośno na całym świecie.

Pani sędzia skradła serca kibiców. Zobacz, jak Fernanda Colombo nastraszyła piłkarza >>

Była dziesiąta minuta meczu z Orlando City. Rywale byli pod bramką D.C. United, ale z ich akcji nic nie wynikło. Po chwili piłka trafiła do Rooneya.

Angielski gwiazdor zauważył, że bramkarz stoi przed polem karnym. To zachęciło go, by strzelić z własnej połowy. Wyszło idealnie, bo 33-latek efektownie przelobował Briana Rowe'a.

Piłkarz znokautował trenera rywali. Skandal w lidze hiszpańskiej >>

D.C. United ostatecznie wygrało 1:0 i w konferencji wschodniej zajmuje trzecie miejsce.