Sparing: kolejna porażka Wisły Kraków. Powrót Sadloka, Błaszczykowski dalej nie gra

W czwartej grze kontrolnej przed startem nowego sezonu Wisła Kraków uległa 0:1 Sandecji Nowy Sącz. To druga z rzędu sparingowa porażka Białej Gwiazdy.

Maciej Kmita
Maciej Sadlok WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Maciej Sadlok
Jedyną bramkę spotkana zdobył w 64. minucie Maciej Korzym, który zamienił głową na gola dośrodkowanie Miłosza Kałahura. To pierwsza bramka 31-latka od 23 września minionego roku, kiedy trafił do siatki Podbeskidzia Bielsko-Biała w meczu o pierwszoligowe punkty.

Dla Sandecji to pierwszy sparing w trakcie przygotowań do sezonu, a dla Wisły czwarty. Wcześniej zespół Macieja Stolarczyka pokonał Reprezentację Powiatu Suskiego (2:1) i Radomiaka Radom (2:1), a uległ GKS-owi Bełchatów.

Trener Stolarczyk wykorzystał mecz z Sandecją, by przyjrzeć się dwóm testowanym zawodnikom: Brazylijczykowi Jeanowi Carlosowi Silvie z rezerw Granady i Dawidowi Rudnikowi z IV-ligowego LZS-u Starowice Dolne. Pierwszy raz po kontuzji zagrał Maciej Sadlok. Wciąż niedysponowany pozostaje Jakub Błaszczykowski.

Czytaj również -> Igor Łasicki w Pogoni Szczecin

W kolejnym sparingu Biała Gwiazda zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała (06.07). Przed startem sezonu krakowianie zagrają jeszcze z MFK Karvina (13.07) i Puszczą Niepołomice (13.07).

Czytaj również -> Cracovia poszukuje zaginionych

Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
0:1 - Korzym 64'

Wisła:

I połowa: Chorążka - Morys, Wasilewski, Świątko, Sadlok - Plewka, Boguski, Buksa - Balicki, Brożek, Silva.

II połowa: Buchalik - Niespuj, Klemenz, Janicki, Grabowski - Savicević (73' Rudnik), Szot, Wojtkowski - Bałaniuk, Drzazga, Mak.

Sandecja: Tokarz - testowany, Piter-Bućko, Flis - Maślanka, Kun - Chmiel, Kanach, testowany, Małkowski - Klichowicz. Grali również: Szeliga, Baran, Kałahur, Smoleń, Matras, Kuzma, Ogorzały, Dudzic, Gabrych, Dara, Szaflarski, Nachała, Korzym, Żołądź i dwóch testowanych.