Liga Europy: dwa gole Kamila Wilczka. Broendby IF bliżej pojedynków z Lechią Gdańsk

Dwumecz Broendby IF z Interem Turku wyłoni przeciwnika Lechii Gdańsk w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Na własnym stadionie drużyna Kamila Wilczka wygrała 4:1, a Polak strzelił dwa gole.

piłkarze Broendby IF W środku Kamil Wilczek Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu: piłkarze Broendby IF. W środku Kamil Wilczek
Najlepszy napastnik Broendby IF przymierzył do siatki z 20. metra już w 5. minucie. Drużyna Polaka zabrała piłkę przeciwnikom blisko ich pola karnego i po zaledwie dwóch podaniach znalazła się ona pod nogami Kamila Wilczka. Były zawodnik Carpi huknął płasko na 1:0. Duńska drużyna rozpoczęła mecz w wymarzony sposób, Wilczek cieszył się z premierowego trafienia w sezonie.

Broendby IF walczyło o stawkę pierwszy raz po okresie przygotowań, w którym zagrało kontrolnie między innymi z Lechem Poznań, Wisłą Płock i Unionem Berlin. Nie wygrało żadnego z wspomnianych trzech sparingów. Drużyna z Finlandii jest w trakcie sezonu i zajmuje czwarte miejsce w rodzimej lidze. Będąca w rytmie meczowym podjęła walkę mimo nieudanego początku i w 20. minucie Timo Furuholm wyrównał uderzeniem z bliska na 1:1.

Druga połowa należała w pełni do Broendby IF. Kamil Wilczek strzelił w 68. minucie kolejnego gola. Tym razem z bliska po świetnej asyście zmiennika Kaspera Fiskera. 10 minut później było już 4:1 dzięki bramkom Simona Tibblinga oraz Fiskera. Za sprawą piorunującego zrywu gospodarze wypracowali sobie dużą zaliczkę przed drugim spotkaniem z Interem.