Sparing. Piękny gol Borussii Dortmund przeciwko Seattle. 45 minut Łukasza Piszczka (wideo)

W swoim pierwszym meczu towarzyskim w USA piłkarze Borussii Dortmund pokonali Seattle Sounders (3:1). Ozdobą spotkania była bramka zdobyta lobem przez Paco Alcacera. Zobacz skrót.

Piotr Bobakowski
Lob Paco Alcacera w meczu Seattle vs BVB YouTube / Seattle Sounders FC / Lob Paco Alcacera w meczu Seattle vs BVB
38 tys. widzów obserwowało na żywo mecz towarzyski pomiędzy zespołami Seattle Sounders i Borussii Dortmund (wynik 1:3). Na CenturyLink Field w Seattle (stan Waszyngton) goście byli lepszym zespołem i zasłużenie zwyciężyli.

Łukasz Piszczek rozegrał 45 minut, które zakończyło się prowadzeniem BVB jedną bramką (gola na 1:0 zdobył w 36. min Marius Wolf). Po przerwie byłego reprezentanta Polski zastąpił Raphael Guerreiro. W drugiej połowie bramki dla drużyny z Bundesligi zdobyli: Paco Alcacer (50.) i Jadon Sancho (77.).

ZOBACZ: Borussia pokazała zdjęcia Piszczka ćwiczącego na siłowi. "Die Maschine" >>

ZOBACZ: International Champions Cup: gol Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium przegrał z Arsenalem >>

Zespół z MLS odpowiedział honorowym trafieniem Jonathana Campbella (54.). Ozdobą meczu w Seattle był efektowny lob w wykonaniu Paco Alcacera przy golu nr 2. W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego (godz. 2:00) Borussia zmierzy się z Liverpoolem. Areną tego pojedynku będzie Notre Dame Stadium (Indiana).