Liga Europy. Grała Legia, Lechia i Piast. Zobacz wyniki, terminarz i potencjalnych rywali

Lechia Gdańsk, Piast Gliwice i Legia Warszawa zgodnie wygrały pierwsze mecze II rundy eliminacji do Ligi Europy. Sprawdź wyniki, terminy rewanżów i potencjalnych rywali Polaków w kolejnej fazie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
zawodnik Lechii Gdańsk Flavio Paixao (z lewej) i Paulus Arajuuri (z prawej) z Broendby Kopenhaga PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: zawodnik Lechii Gdańsk Flavio Paixao (z lewej) i Paulus Arajuuri (z prawej) z Broendby Kopenhaga
Po odpadnięciu Cracovii w europejskich pucharach pozostały trzy drużyny z Ekstraklasy - wszystkie rywalizują w rozgrywkach Ligi Europy. Pierwsze mecze II rundy eliminacyjnej odbyły się na polskich boiskach. Gospodarze zgodnie skromnie wygrali swoje spotkania i przed rewanżami nie mogą być pewni awansu do kolejnej fazy.

Lechia po ładnym meczu pokonała Broendby 2:1, choć gdańszczanie stworzyli sobie mnóstwo sytuacji i powinni wygrać wyżej. Piast Gliwice przegrywał z Riga FC, ale dzięki udanej II połowie wygrał 3:2. Mistrz Polski obie bramki stracił po katastrofalnych błędach obrońców. Z kolei Legia świetnie rozpoczęła mecz z Kuopion Palloseura, ale na jednej bramce w 9. minucie się skończyło.

Rewanże odbędą się już za tydzień. Wszystkie spotkania będą transmitowane przez polskie stacje telewizyjne.

Wiadomo już, z kim polskie drużyny mogą spotkać się w przypadku awansu w III rundzie eliminacyjnej Ligi Europy (sprawdź pod wynikami II rundy).

Lechia Gdańsk / Broendby IF - SC Braga

Legia Warszawa / Kuopion Palloseura - wygrany dwumeczu DAC Dunajska Streda / Atromitos (w pierwszym meczu II rundy el. LE Atomitos wygrał na wyjeździe 2:1)

Piast Gliwice / Riga FC - przegrany dwumeczu Crvena Zvezda Belgrad / HJK Helsinki (w pierwszym meczu II rundy el. LM Crvena wygrała u siebie 2:0)

Gospodarzami pierwszych meczów będą polskie zespoły. Spotkania III rundy odbędą się 8 i 15 sierpnia.

Czy polskie kluby w komplecie awansują do III rundy eliminacji Ligi Europy?