Fatalna kontuzja Ryana Shawcrossa w meczu towarzyskim. Uwaga, wideo drastyczne

Pech Ryana Shawcrossa w meczu towarzyskim. Pod koniec pierwszej połowy sparingu, jego Stoke City z Leicester City obrońca tak niefortunnie wykonał wślizg, że w nienaturalny sposób wygięła mu się lewa stopa.

Szymon Łożyński
Moment kontuzji Ryana Shawcrossa ze Stoke City Twitter / FFS_Transfer / Moment kontuzji Ryana Shawcrossa ze Stoke City

Całą sytuację zarejestrowały kamery telewizyjne. Ryan Shawcross walczył z piłkarzem Leicester City o piłkę. 31-letni obrońca starał się wybić piłkę, by uchronić swoją drużynę przed rzutem rożnym dla rywali. Niestety tak niefortunnie wykonał wślizg, że w nienaturalny sposób wygięła się mu lewa stopa.

Uwaga, wideo drastyczne:

Zaraz po upadku Shawcross cierpiał z bólu. Szybko obrońcą zajął się sztab medyczny. 31-latek został przetransportowany do szpitala. Najprawdopodobniej Shawcross złamał lewą kostkę i czeka go dłuższa przerwa od startów.

Niestety nie wszyscy fani potrafili zachować się z klasą po poważnym urazie. W komentarzach pod wideo z kontuzją obrońcy pojawił się wpis jednego z fanów, który uraz Shawcrossa nazwał "karmą" za kontuzję Aarona Ramseya z Arsenalu w lutym 2010 roku. 9 lat temu aktualny piłkarz Stoke City brutalnie sfaulował (dostał czerwoną kartkę) walijskiego pomocnika, który doznał poważnej kontuzji.

Po urazie obrońcy, spotkanie towarzyskie dwóch drużyn z Premier League  kontynuowano. Zakończyło się zwycięstwem Leicester City 2:1. Shawcross reprezentuje barwy Stoke City od 2008 roku. W sezonie 2018/2019 rozegrał 36 spotkań w barwach swojej drużyny, w których strzelił jednego gola.