Sparing. Cóż zrobił Alisson?! Zobacz katastrofalny błąd bramkarza Liverpoolu w meczu z Lyonem

Fatalnie mecz towarzyski Liverpool - Olympique Lyon rozpoczął jeden z najlepszych bramkarzy na świecie - Alisson. Brazylijczyk nie potrafił złapać prostego dośrodkowania i sprokurował rzut karny. Zobacz skrót tego spotkania!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Fatalny błąd Alissona w meczu Liverpool - Olympique Lyon Materiały prasowe / Dugout / Fatalny błąd Alissona w meczu Liverpool - Olympique Lyon
Najlepszy bramkarz zakończonego sezonu w Lidze Mistrzów i turnieju Copa America, a także zdobywca Złotych Rękawic Premier League popełnił katastrofalny błąd w towarzyskim meczu. Już w 3. minucie starcia Liverpool FC z Olympique Lyon całkowicie pogubił się po wrzutce z lewego skrzydła i sfaulował rywala.

Rzut karny skutecznie wykorzystał Memphis Depay, ale były to miłe złego początki dla francuskiego klubu. Później dominował triumfator Ligi Mistrzów, który ostatecznie wygrał 3:1.

W tym spotkaniu klops wydarzył się nie tylko Alissonowi. Bramkę na 2:1 dla Liverpoolu po pięknym strzale do... własnej siatki zdobył obrońca Lyonu - Joachim Andersen. Kilka chwil wcześniej po składnej akcji do wyrównania doprowadził za to Roberto Firmino.

Zobacz skrót meczu Liverpool FC - Olympique Lyon:

Ozdobą spotkania była bramka zdobyta po przerwie przez Harry'ego Wilsona. 22-latek popisał się świetnym strzałem z dystansu, po którym piłka wleciała pod poprzeczkę.

Liverpool sezon rozpoczyna już w najbliższą niedzielę - w meczu o Tarczę Wspólnoty zmierzy się z Manchesterem City (godz. 16:00).

Liverpool FC - Olympique Lyon 3:1 (2:1)
0:1 - Memphis Depay (k.) 4'
1:1 - Roberto Firmino 18'
2:1 - Joachim Andersen (sam.) 21'
3:1 - Harry Wilson 53'