The Championship. "Kamil Grabara zrobił wrażenie". Polak chwalony w Anglii

Kamil Grabara w debiucie w Huddersfield Town wpuścił dwie bramki, a jego drużyna przegrała z Derby County 1:2. Mimo wszystko pod adresem Polaka płyną pochwały. "Zrobił wrażenie" - piszą media.

Dawid Borek
Dawid Borek
Kamil Grabara Getty Images / William Early / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Pewnie nie tak Kamil Grabara wyobrażał sobie debiut w barwach Huddersfield Town. Polski bramkarz od 22. do 25. minuty dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki po tym, jak pokonywał go Tom Lawrence.

Dodatkowo w pierwszej sytuacji Kamil Grabara maczał palce w trafieniu rywala. Tuż przed golem interweniował na 16. metrze wybijając piłkę głową. Futbolówka dotarła jednak do napastnika przyjezdnych, który bez zastanowienia uderzył na bramkę i mógł cieszyć się z gola.

Mimo wszystko Kamil Grabara jest pozytywnie oceniany po inauguracyjnym meczu sezonu w The Championship. "Kamil Grabara zrobił wrażenie w debiucie" - pisze Russell Hughes z rushthekop.com.

"Choć wpuścił dwie bramki, może być zadowolony ze swojego występu. Gdyby nie umiejętności Polaka, wygrana Derby County mogła być jeszcze wyższa. To było ogniste wejście do angielskiej piłki w wykonaniu seniorskim. Fani Liverpoolu pewnie cieszyli się, gdy widzieli dobrą grę Grabary" - dodaje Hughes.

"Examiner" ocenił występ Polaka przeciwko Derby County na "7" (w skali 1-10, gdzie 10 to najwyższa nota). "W debiucie dwukrotnie pokonany w kilka minut. Świetna interwencja przy strzale Waghorna" - tak angielscy dziennikarze argumentują swoją notę dla Grabary.

- Cieszę się, że zadebiutowałem w dużym klubie. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będę miał większy wkład w zespół i pomogę mu zdobywać punkty - mówi Grabara w rozmowie z klubową telewizją.

- Oczywiście nożna wskazać na to, co poszło źle, a co ułożyło się po naszej myśli, ale nie było łatwo przegrywać 0:2 po 20 minutach i to w pierwszym meczu u siebie. Udało się odrobić jedną bramkę, czułem że byliśmy blisko drugiego gola, ale nie udało się osiągnąć celu - dodaje Grabara.

Jego trener dodaje, że przy straconych przez Huddersfield Town bramkach bardziej niż polski golkiper zawalili jego koledzy z obrony. - W pierwszej połowie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt łatwe bramki. Sposób, w jaki graliśmy w drugiej części sprawił, że jestem dumny z zawodników - stwierdza Jan Siewert.

Krystian Bielik zaczyna piłkarski maraton. "Jestem gotowy"
Zaskakująca propozycja dla Rooney'a. Anglik mógłby zostać grającym trenerem Derby

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Jak oceniasz występ Grabary w debiucie (w skali 1-10, gdzie 10 to najwyższa nota)?