Ligue 1: zwycięski początek sezonu dla Paris Saint-Germain, Marcin Bułka na ławce rezerwowych mistrza Francji

Od pewnego zwycięstwa z Nimes Olympique (3:0) zmagania w Ligue 1 2019/2020 rozpoczęło Paris Saint-Germain, którego zawodnikiem jest polski bramkarz Marcin Bułka. Polak mecz spędził na ławce rezerwowych.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
PSG było zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia z Nimes i od wygranej chciało rozpocząć marsz po obronę mistrzowskiego tytułu, co mu się udało zrealizować.

Od początku potyczki dużą przewagę optyczną mieli gospodarze, którzy długo utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych. Podopieczni Thomasa Tuchela atakowali raz lewym, a raz prawym skrzydłem, ale przez pewien czas nie mogli sforsować defensywy rywala.

Paryżanie na swojego gola musieli czekać do 24. minuty. Jeden z piłkarzy Nimes Olympique zagrał futbolówkę ręką we własnej "16" i sędzia - po weryfikacji VAR - podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Edinson Cavani.

Urugwajczyk po I połowie konfrontacji powinien mieć na swoim koncie dublet, lecz w 42. minucie po podaniu od Kyliana Mbappe'a Lottina fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości i więcej bramek przed przerwą nie padło.

Tuż po zmianie stron paryska drużyna nie forsowała tempa, a mimo to za sprawą Mbappe'a Lottina zdołała podwyższyć swoje prowadzenie. Reprezentant Francji wykorzystał dobre zagranie od Juana Bernata i mocnym strzałem pokonał Paula Bernardoniego.

Sporo ożywienia w szeregi Paris Saint-Germain wniosło wejście Angela Di Marii, który w 69. minucie płaskim uderzeniem posłał piłkę do siatki. W tej sytuacji asystę zaliczył Kylian Mbappe Lottin.

Mistrzowie Francji już do końca rywalizacji tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i ograli Nimes Olympique 3:0.

Ligue 1, 1. kolejka:

Paris Saint-Germain - Nimes Olympique 3:0 (1:0)
1:0 - Edinson Cavani 24' (k.)
2:0 - Kylian Mbappe Lottin 56'
3:0 - Angel Di Maria 69'

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thilo Kehrer (76' Thomas Meunier), Abdou Diallo, Thiago Silva (80' Leandro Paredes), Juan Bernat - Marco Verratti, Marquinhos, Julian Draxler - Kylian Mbappe Lottin, Edinson Cavani, Pablo Sarabia (64' Angel Di Maria).

Nimes Olympique: Paul Bernardoni - Gaetan Paquiez (81' Pierrick Valdivia), Anthony Briancon, Pablo Martinez, Florian Miguel - Zinedine Ferhat, Theo Valls (90' Theo Sainte-Luce), Antonin Bobichon - Sofiane Alakouch, Renaud Ripart, Romain Philippoteaux (72' Haris Duljević).

Żółte kartki: Marco Verratti, Julian Draxler (Paris Saint-Germain) oraz Bernard Blaquart (Nimes Olympique).

Sędziował: Clement Turpin.

***

Lille OSC - FC Nantes 2:1 (1:0)
1:0 - Victor Osimhen 19'
1:1 - Zeki Celik 51' (sam.)
2:1 - Victor Osimhen 80'

RC Strasbourg Alsace - FC Metz 1:1 (1:0) 1:0 - Adrien Thomasson 21' 1:1 - Habibou Mouhamadou Diallo 47'