Puchar Ligi: gol Mateusza Klicha, awans Leeds United

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Leeds United bez trudu wywiązało się z roli faworyta i dzięki wygranej 3:0 z Salford City awansowało do II rundy Pucharu Ligi. Jedną z bramek zdobył Mateusz Klich.

Polak trafił do siatki w 58. minucie ładnym strzałem z linii pola karnego, wykorzystując podanie Gaetano Berardiego. Były piłkarz Cracovii zagrał w pełnym wymiarze i w końcówce obejrzał żółtą kartkę. "Pawie" nie dopuściły do niespodzianki i pewnie pokonały rywala, który na co dzień gra dwie klasy niżej. Kamil Miazek i Mateusz Bogusz przesiedzieli cały mecz na ławce rezerwowych.

Duża wpadka Huddersfield Town. Drużyna Kamila Grabary (polski bramkarz był poza kadrą, a bronił Ryan Schofield) uległa u siebie Lincoln City (trzeci poziom rozgrywkowy) 0:1.

->El. Ligi Europy. Atromitos - Legia: Holender Bas Nijhuis sędzią rewanżu

Nie grał również Kamil Grosicki, ale jego Hull City łatwo poradziło sobie na wyjeździe z Tranmere Rovers i triumfowało 3:0.

Do II rundy awansowało ponadto Millwall FC Bartosza Białkowskiego, które ograło na wyjeździe West Bromwich Albion 2:1. Polski bramkarz spędził rywalizację w rezerwie (między słupkami stanął Luke Steele).

Na boisku pojawił się za to Krystian Bielik (to był dla niego debiut) i on też miał powody do zadowolenia, bo Derby County pokonało Scunthorpe United 1:0. Reprezentant naszego kraju rozegrał 90 minut i zakończył zmagania z żółtą kartką.

->Premier League: Łukasz Fabiański przyjął "piątkę" od mistrza Anglii. Historyczna interwencja VAR

Salford City - Leeds United 0:3 (0:1) 0:1 - Eddie Nketiah 43' 0:2 - Gaetano Berardi 50' 0:3 - Mateusz Klich 58'

Huddersfield Town - Lincoln City 0:1 (0:0) 0:1 - Harry Anderson 55'

Scunthorpe United - Derby County 0:1 (0:0) 0:1 - Lee Buchanan 78'

Tranmere Rovers - Hull City 0:3 (0:3) 0:1 - Jon Toral 1' 0:2 - Manuel Milinković 6' 0:3 - Ryan Tafazolli 45'

West Bromwich Albion - Millwall FC 1:2 (1:0) 1:0 - Charlie Austin 9' 1:1 - Tom Bradshaw 1:2 - Jon Dadi Bodvarsson 55'

Czy Mateusz Klich poradziłby sobie w Premier League?