Tabela PKO Ekstraklasy. Śląsk Wrocław umocnił się na prowadzeniu, Jagiellonia Białystok jest trzecia

Śląsk Wrocław zadomawia się na pierwszym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. W sobotę wygrał 2:1 z Cracovią i powiększył przewagę między innymi nad Lechem Poznań oraz Górnikiem Zabrze. Jagiellonia Białystok awansowała na trzecią lokatę.

Radość zawodników Śląska po bramce Roberta Picha PAP/EPA / Maciej Kulczyński / Radość zawodników Śląska po bramce Roberta Picha
Wygrana nie przyszła liderowi łatwo. Śląsk Wrocław strzelił Cracovii decydującego gola na 2:1 w 87. minucie. Mecz rozstrzygnął Mateusz Cholewiak. Drużyna z Dolnego Śląska ma 13 punktów po pięciu kolejkach. Niepokonana, z czterema zwycięstwami i jednym remisem ma trzy "oczka" więcej niż wicelider Pogoń Szczecin, która rozegra swój mecz z Koroną Kielce dopiero w poniedziałek.

Śląsk powiększył przewagę między innymi nad Lechem Poznań. Piłkarze z Wielkopolski zremisowali bezbramkowo w meczu przyjaźni na stadionie Arki Gdynia. Mieli sporo sytuacji podbramkowych, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie Pavelsa Steinborsa. Arka zdobyła drugi punkt, ale to za mało, żeby opuścić strefę spadkową i w tabeli jest przedostatnia.

Na zakończenie dnia w PKO Ekstraklasie zmierzyli się piłkarze Jagiellonii Białystok i Górnika Zabrze. Podopieczni Ireneusza Mamrota wyszli na prowadzenie już w 5. minucie dzięki strzałowi Ivana Runje. Kolejny stały fragment przed przerwą przyniósł gola Bartosza Bidy na 2:0. Będący w trudnej sytuacji Górnik odpowiedział trafieniem Łukasza Wolsztyńskiego, dzięki czemu w Białymstoku zrobiło się ponownie ciekawie. Jagiellonia nie dała się jednak wybić z uderzenie i w 70. minucie ustaliła wynik na 3:1. Taki wynik dał żółto-czerwonym awans na trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedzili między innymi Górnika, który jest siódmy.