Primera Division. Athletic Bilbao - FC Barcelona. Co za gol Aritza Aduriza! To trzeba zobaczyć (skrót meczu)

Na inaugurację nowego sezonu Primera Division Athletic Bilbao ograł Barcelonę 1:0 po fenomenalnej bramce Aritza Aduriza. Zobaczcie sami, jak Hiszpan pokonał Marca-Andre ter Stegena.

Dawid Borek
Dawid Borek
gol Aritza Aduriza YouTube / LaLiga Santander / Na zdjęciu: gol Aritza Aduriza
Gol na wagę zwycięstwa Athleticu Bilbao z FC Barcelona padł tuż przed końcowym gwizdkiem. W 89. minucie Aritz Aduriz dostał dośrodkowanie z prawej strony (od Andera Capy), złożył się do nożyc i niesamowitym strzałem skierował piłkę do siatki Dumy Katalonii.

Marc-Andre ter Stegen próbował jeszcze interweniować, rzucił się do obrony, ale nic nie zdziałał. Co ciekawe, Aritz Aduriz na boisku zameldował się... minutę przed strzeleniem jednej z najpiękniejszych, jak nie najpiękniejszej bramki w swojej karierze. To się nazywa wejście smoka.

Zobacz cudownego gola w meczu Athletic - Barcelona (sytuacja od 1:00):
- Czasami piłka nożna jest tak piękna, że piłka wpada do siatki wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewasz. To było aż niemożliwe, bym nie trafił - mówi Aduriz, autor niesamowitego trafienia, cytowany przez "BBC".

- Kiedy zobaczyłem, jak Aduriz składa się do strzału, dokładnie wiedziałem, co się stanie. W tym obszarze gdy on całkowicie dominuje. Ten gol wcale mnie nie zaskoczył - komentuje trener Barcelony Ernesto Valverde, który w przeszłości przez cztery sezony współpracował z Adurizem w Athleticu.

- To była niewiarygodna bramka. Choć Aduriz ma 38 lat, ciągle ma wyjątkową zdolność do strzelania goli. To gracz, który bez względu na to, ile ma lat, robi różnicę  przyznaje szkoleniowiec Athleticu, Gaizka Garitano.

Ernesto Valverde tłumaczy porażkę Barcelony. "Brakowało nam błysku z przodu"