Premier Liga: "polskie" derby Moskwy dla Lokomotiwu. Grał Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak wybrany graczem meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Lokomotiw z czwartym zwycięstwem w sezonie 2019/2020 Premier Ligi. Tym razem zespół, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak (został wybrany graczem meczu) i Maciej Rybus, okazał się lepszy od Dinama Moskwa (2:1) Sebastiana Szymańskiego.

Niedzielne derby Moskwy z udziałem reprezentantów Polski zapowiadały się ciekawie, a więcej szans na zwycięstwo dawano wicemistrzowi kraju, Lokomotiwowi. Podopieczni Jurija Siemina odnieśli cenne zwycięstwo i awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.

Jednakże konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie rywalizacji wyszli na prowadzenie. Wówczas przepięknym trafieniem z rzutu wolnego popisał się niemiecki napastnik Maximilian Philipp.

Przyjezdni grali cierpliwie i odpowiedzieli w 28. minucie za sprawą Aleksieja Miranczuka, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Władimira Rykowa we własnej "16". Przed przerwą już więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron przeważał Lokomotiw Moskwa, a w 58. minucie swoją okazję do strzelenia gola miał Krychowiak, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę strzeżoną przez Igora Leszczuka.

Goście dopięli swego w końcówce meczu, zaś autorem zwycięskiej bramki okazał się drugi z braci Miranczuków, czyli Anton. Rosjanin posłał futbolówkę do siatki po podaniu od Rifata Zhemaletdinowa.

Kolejne bardzo dobre spotkanie w lidze rosyjskiej rozegrał Grzegorz Krychowiak, który został wybrany najlepszym zawodnikiem potyczki. Sebastian Szymański występował na murawie do 59. minuty (zmienił go Miguel Cardoso).

Liderem mistrzostw Rosji jest Zenit Sankt Petersburg (14 pkt), który wyprzedza Lokomotiw Moskwa (13 pkt) i FK Krasnodar (13 pkt).

Premier Liga, 6. kolejka:

Dinamo Moskwa - Lokomotiw Moskwa 1:2 (1:1) 1:0 - Maximilian Philipp 3' 1:1 - Aleksiej Miranczuk 28' (k.) 1:2 - Anton Miranczuk 82'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz. *Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) poza kadrą meczową.  *Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) grał do 59. minuty.

Czytaj też: -> Ligue 1: wracają koszmary z poprzedniego sezonu, AS Monaco rozbite przez beniaminka. Kamil Glik sprokurował rzut karny -> Bundesliga: złe dobrego początki i świetna inauguracja Borussii Dortmund, 68 minut Łukasza Piszczka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Lokomotiw Moskwa (Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus) zakończy sezon 2019/2020 Premier Ligi w czołowej "trójce"?