Primera Division. Atletico - Getafe. Morata trafił i zmarnował karnego. Kapitalny rajd Joao Felixa (skrót meczu)

W pierwszej kolejce Primera Division Atletico Madryt pokonało Getafe 1:0. W ekipie gospodarzy błysnęli debiutanci - Kieran Trippier asystował przy golu Alvaro Moraty, a Joao Felix po niesamowitej szarży wywalczył rzut karny. Zobacz skrót.

Michał Fabian
Joao Felix (w czerwonym kółeczku) z Atletico Madryt w spotkaniu z Getafe YouTube / La Liga Santander / Na zdjęciu: Joao Felix (w czerwonym kółeczku) z Atletico Madryt w spotkaniu z Getafe
Podopieczni Diego Simeone rozpoczęli sezon od zwycięstwa. W niedzielnym spotkaniu Atletico Madryt - Getafe CF emocji nie brakowało. Gospodarze cieszyli się z gola w 23. minucie. Po dośrodkowaniu Kierana Trippiera (pozyskanego z Tottenhamu) celną "główką" popisał się Alvaro Morata.

Jeszcze przed przerwą sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Najpierw z boiska wyleciał - za brutalny faul - Jorge Molina z Getafe. Kilka minut później siły się wyrównały. Renan Lodi zobaczył dwie żółte kartki w ciągu... 30 sekund.

Po przerwie w roli głównej wystąpił Joao Felix. 19-latek, za którego Atletico Madryt zapłaciło Benfice Lizbona aż 126 mln euro, przeprowadził fenomenalny rajd. Rozpoczął go jeszcze na własnej połowie. Osaczony przez kilku rywali sprytnie uwolnił się spod ich opieki. W polu karnym Getafe został przewrócony przez Bruno.

Sędzia podyktował "jedenastkę", tę jednak zmarnował Morata. Uderzenie Hiszpana obronił David Soria. W końcówce goście mogli wyrównać, ale po strzale Angela piłka trafiła w poprzeczkę.