Bundesliga. Schalke 04 - Bayern. Cudowny gol Roberta Lewandowskiego z wolnego. "Majstersztyk!" (wideo)

Po dwóch golach z Herthą Berlin Robert Lewandowski w 2. kolejce Bundesligi jeszcze podkręcił tempo! W meczu z Schalke 04 trafił do siatki trzykrotnie. Ogromne wrażenie zrobiło zwłaszcza jego perfekcyjne uderzenie z rzutu wolnego.

Michał Fabian
Robert Lewandowski (w środku) PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
Już na samym początku rozgrywek Bundesligi Robert Lewandowski pokazuje rywalom, że nie ma zamiaru rozstawać się z trofeum dla najlepszego strzelca sezonu. Polski napastnik wręcz szaleje na niemieckich boiskach. Strzelił już pięć goli w Bundeslidze!

Przed tygodniem trafił dwukrotnie w meczu na Allianz Arenie z Herthą Berlin, jednak jego bramki nie dały Bayernowi Monachium zwycięstwa (padł remis 2:2; relacja TUTAJ>>).

W sobotę Bayern mierzył się na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen, a Lewandowski został bohaterem spotkania. Polak w 20. minucie otworzył wynik, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Kingsleyu Comanie.

Po przerwie "Lewy" popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego, nie dając żadnych szans Alexandrowi Nuebelowi. "Majstersztyk!" - emocjonowali się komentatorzy stacji Eleven Sports. A to jeszcze nie był koniec. Lewandowski w 75. minucie ustalił wynik na 3:0 dla mistrzów Niemiec.