Serie A: Fiorentina - Napoli. Słabe noty Drągowskiego i Zielińskiego w "polskim" meczu

SSC Napoli rozpoczęło sezon 2019/20 od zwycięstwa z Fiorentiną (wynik 4:3). Bartłomiej Drągowski i Piotr Zieliński spotkania na Stadio Artemio Franchi nie zaliczą do udanych. Zobacz noty Polaków.

Piotr Bobakowski
Piotr Zieliński Getty Images / SSC NAPOLI/SSC NAPOLI / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
W "polskim" meczu 1. kolejki włoskiej Serie A ACF Fiorentina - SSC Napoli (wynik 3:4) wystąpiło tylko dwóch naszych piłkarzy - Bartłomiej Drągowski i Piotr Zieliński. Szymon Żurkowski spędził 90 minut na ławce rezerwowych, a Arkadiusz Milik nie zagrał z powodu kontuzji (więcej TUTAJ).

Drągowski (Fiorentina) i Zieliński nie zachwycili. Telewizja FOX Sports uznała reprezentantów Polski za najsłabszych w swoich zespołach. Drągowski otrzymał notę 5 (w skali od 1-10), a "Zielu" - 5,5 (podobnie jak Kalidou Koulibaly).

"Piłkarz, który wydawał się być nieobecny w grze Napoli. Okolicznością obciążającą konto Zielińskiego była sytuacja z 9. minuty, kiedy Polak usłyszał wyrok od VAR-u (piłka trafiła w rękę Zielińskiego, a sędzia po obejrzeniu powtórek przyznał Fiorentinie rzut karny - przyp. red.)" - pisze o Zielińskim foxsports.it.

ZOBACZ: Serie A: Parma - Juventus. Skuteczny start mistrza Włoch i Wojciecha Szczęsnego >>

Portal goal.com również przyznał Drągowskiemu "piątkę", ale Zieliński został nieco lepiej oceniony. Pomocnik Biało-Czerwonych dostał notę 6,5. Di Lorenzo, Mario Rui i Allan otrzymali 5,5.

Dziennikarze calciomercato.com obu naszym piłkarzom przyznali 5,5. "Wydaje się, że polski bramkarz mógł zrobić więcej przy golu Mertensa na 1:1. Przy pozostałych straconych bramkach Drągowski nie miał nic do powiedzenia" - czytamy we włoskim serwisie.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)