Liga Europy. Artur Boruc na meczu Glasgow Rangers - Legia Warszawa. Pojawił się w sektorze gości

Znienawidzony przez kibiców Glasgow Rangers Artur Boruc znalazł się na meczu Ligi Europy w sektorze gości wśród fanów Legii Warszawa. W sieci pojawiły się zdjęcia byłego reprezentanta Polski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Artur Boruc Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Artur Boruc
"Witamy Króla Artura" - napisano na oficjalnym koncie na Twitterze Legii Warszawa. Pod wpisem dołączono zdjęcie Artura Boruca, który dopinguje wicemistrzów Polski w wyjazdowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy z Glasgow Rangers. Na innych fotografiach widać, jak były reprezentacyjny bramkarz krzyczy do megafonu na stadionie Ibrox.

Trzeba przyznać, że Boruc sporo ryzykuje. Wiadomo, że fani Rangersów nienawidzą 39-latka za występy w zespole odwiecznego rywala - Celticu Glasgow. W latach 2005-2010 wystąpił w ponad 200 spotkaniach aktualnego mistrza Szkocji.

W czasach gry w Celticu, Boruc wielokrotnie prowokował kibiców lokalnego rywala. Przed każdym z derbowych meczów Polak wykonywał znak krzyża przed fanami Rangersów. Innym razem założył koszulkę z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Takie zachowanie nie podobało się kibicom, którzy w przeważającej większości są protestantami.

Przed rewanżowym meczem w sektorze kibiców gości pojawił się też baner z wizerunkiem papieża Jana Pawła II (zobacz TUTAJ).

Boruc jest wychowankiem Legii. Do klubu trafił w 1999 r. i wystąpił w 88 spotkaniach. Po grze w warszawskim zespole zasilił Celtic. Obecnie dalej mieszka na Wyspach Brytyjskich i jest zawodnikiem ekipy Premier League - AFC Bournemouth.

Ostatecznie rewanżowy mecz Rangersów z Legią zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Było blisko dogrywki, ale w 91. minucie gola po strzale z główki zdobył Alfredo Morelos. Tym samym wicemistrzowie Polski odpadli z europejskich pucharów.