Liga Europy. Glasgow Rangers - Legia Warszawa. Steven Gerrard chwali wicemistrzów Polski. "To świetna drużyna"

Trudno było znaleźć sposób na Legię. To dla nas bardzo ważny awans - mówi Steven Gerrard, trener Glasgow Rangers, po wygranej z wicemistrzem Polski 1:0.

Mateusz Skwierawski
Steven Gerrard Getty Images / Rafal Oleksiewicz/PressFocus/MB Media/ / Na zdjęciu: Steven Gerrard
Rangersi zdobyli decydującą bramkę dopiero w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Dzięki temu drugi raz z rzędu zagrają w fazie grupowej Ligi Europy. - Jestem dumny ze swoich piłkarzy, w pewnym momencie starałem się zmienić ich nastawienie, bo byli za nerwowi, zwłaszcza na początku meczu. Ale to dzięki takim momentom jak ta wygrana jestem zadowolony. Awansowaliśmy, to było najważniejsze - mówi Gerrard.

Liga Europy. Artur Boruc podniósł ciśnienie kibicom Glasgow Rangers. Był w sektorze kibiców Legii

Anglik chwali Legię za dwa dobre spotkania. - To były zacięte pojedynki, Legia to świetna drużyna i trudno było znaleźć na nią sposób. Po meczu widziałem szczęśliwych piłkarzy w niebieskich koszulkach i 47 tysięcy kibiców na stadionie. To dla mnie wyjątkowe chwile - powtarza trener.

Szkoleniowiec skomentował też grę Alfredo Morelosa, który długo zawodził, ale strzelił jedynego gola. - Nie grał idealnie, ale jak każdy napastnik ma prawo do gorszych spotkań. Najważniejsze, że w najważniejszym momencie pokazał swoją wartość - podsumował Steven Gerrard.

Legia zakończyła grę w europejskich pucharach na czwartej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy.

Liga Europy. Glasgow Rangers - Legia Warszawa. Aleksandar Vuković: To godna porażka

Czy Legia odpadła zasłużenie z Glasgow Rangers?