Sparing. Ukraina dogoniła Nigerię i uratowała swoją passę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Wojciech Wloch / PressFocus  / Na zdjęciu: Andrij Szewczenko
Newspix / Wojciech Wloch / PressFocus / Na zdjęciu: Andrij Szewczenko

Ukraina strzeliła dwa gole w dwie minuty i w ten sposób uratowała się przed porażką z Nigerią. Mecz towarzyski zakończył się remisem 2:2. Także we wtorek Irlandia pokonała 3:1 Bułgarię.

Ukraina kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w eliminacjach Euro 2020. Prowadzona przez Andrija Szewczenkę drużyna przegrała tylko jeden mecz od początku 2018 roku, dlatego jej porażka, nawet w meczu towarzyskim, byłaby czymś nietypowym. We wtorek długo się na nią zanosiło. Gospodarze zostali zaskoczeni już w 4. minucie, w której trzecia drużyna Pucharu Narodów Afryki objęła prowadzenie. Joe Aribo strzelił celnie po podaniu Alexa Iwobiego. Bramka na 2:0 padła z rzutu karnego, który został wykorzystany przez Victora Osimhena.

Po przerwie Ukraina dogoniła Nigerię. Gościom zabrakło zapału i koncentracji, żeby odpierać ataki przeciwnika w ostatnim kwadransie meczu, a do remisu 2:2 doprowadzili celnymi strzałami w ciągu dwóch minut Ołeksandr Zinczenko oraz Roman Jaremczuk. Ten drugi był zmiennikiem Szewczenki.

Ukraina - Nigeria 2:2 (0:2) 0:1 - Joe Aribo 4' 0:2 - Victor Osimhen (k.) 34' 1:2 - Ołeksandr Zinczenko 78' 2:2 - Roman Jaremczuk 79'

Ukraina: Andrij Łunin - Ołeksandr Karawajew, Mykyta Burda, Mykoła Matwijenko, Eduard Sobol - Rusłan Malinowski (72' Wołodymyr Szepelew), Wiktor Kowałenko (67' Witalij Bujalski), Ołeksandr Zinczenko - Andrij Jarmołenko (58' Marlos), Junior Moraes (37' Roman Jaremczuk), Wiktor Cyhankow (73' Jewhen Konoplianka)

Nigeria: Francis Uzoho - Ola Aina, Semi Ajayi, William Troost-Ekong (87' Chidozie Awaziem), Jamilu Collins - Joe Aribo, Oghenekaro Etebo - Samuel Chukwueze (82' Emmanuel Dennis), Alex Iwobi (69' Anderson Esiti), Samuel Kalu (73' Simon Moses) - Victor Osimhen (90' Josh Maja)

Żółta kartka: Osimhen (Nigeria)

Sędzia: Paolo Waleri (Włochy)

***

Bułgaria nie potrafi wygrać od października i ponownie nie ma szans na występ w imprezie mistrzowskiej. W meczu towarzyskim z Irlandią długo remisowała i miała szansę na przerwanie niemocy. Od początku do 56. minuty było bezbramkowo, a od 67. do 83. minuty wynik brzmiał 1:1. Spotkanie w Dublinie, tak samo jak to w Dnipropietrowsku, zostało rozstrzygnięte w końcówce. Kevin Long i James Collins doprowadzili do wyniku 3:1 dla Wyspiarzy. Pokonali oni debiutującego w bramce reprezentacji Bułgarii, 37-letniego Christo Iwanowa.

Irlandia - Bułgaria 3:1 (0:0) 1:0 - Alan Browne 56' 1:1 - Iwelin Popow (k.) 67' 2:1 - Kevin Long 83' 3:1 - James Collins 86'

Irlandia: Mark Travers (75' Kieran O'Hara) - Cyrus Christie, John Egan, Kevin Long, Conor Hourihane (68' James McClean) - Alan Browne, Alan Judge (59' Jack Byrne), Josh Cullen - Callum O'Dowda (76' Enda Stevens), Scott Hogan (60' James Collins), Ronan Curtis (83' Jeff Hendrick)

Bułgaria: Christo Iwanow - Iwan Goranow, Anton Nedjałkow (59' Wasił Bożikow), Kristian Dimitrow (80' Wasił Panajotow), Georgi Paszow - Simeon Sławczew - Danieł Mładenow (68' Kirył Despodow), Georgi Miłanow (46' Iwelin Popow), Kristijan Malinow (80' Georgi Terziew), Nikołaj Dimitrow (59' Wanderson) - Bożydar Krajew

Żółta kartka: Collins (Irlandia)

Sędzia: Tobias Welz (Niemcy)

Czy Ukraina będzie niepokonana w całym 2019 roku?