Bundesliga: SC Freiburg zadziwia formą, Schalke 04 Gelsenkirchen rozgromiło beniaminka

SC Freiburg niespodziewanie pokonało na wyjeździe ekipę TSG 1899 Hoffenheim (3:0) i awansowało na trzecią pozycję w tabeli Bundesligi. Schalke 04 Gelsenkirchen rozgromiło na wyjeździe SC Paderborn 5:1.

Łukasz Witczyk
piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen
Do niespodzianki doszło w starciu pomiędzy TSG 1899 Hoffenheim i SC Freiburg. Gospodarze, którzy chcą walczyć o awans do europejskich pucharów. Jednak w niedzielę zespół Wieśniaków musiał przełknąć gorzką pigułkę. Już w 11. minucie gola dla SC Freiburg strzelił Christian Gunter, a jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Janik Haberer.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale nie zdołali zdobyć żadnego gola. To gracze SC Freiburg cieszyli się z kolejnej bramki. W 59. minucie do siatki rywali trafił Nils Petersen. Po tym triumfie zespół z Fryburga jest już na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi.

Emocji nie zabrakło w starciu pomiędzy SC Paderborn 07 i Schalke 04 Gelsenkirchen. Lepiej mecz rozpoczął beniaminek Bundesligi, który w 8. minucie objął prowadzenie po golu Cauly'ego. W pierwszej połowie Schalke doprowadziło do wyrównania za sprawą Salifa Sanego.

Po przerwie dominowali już przyjezdni, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wszystko dzięki trafieniom Sauta Serdara, Ahmeda Kutucu i dwóm bramkom Amine'a Harita. Dla gospodarzy była to trzecia w tym sezonie porażka.