La Liga. Nietypowy problem Thibaut Courtois. Media: cierpi na stany lękowe

Reprezentant Belgii nie wyszedł na drugą połowę meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge (2:2). Oficjalna wersja to problemy żołądkowe Thibaut Courtois, ale hiszpańskie media wskazują na inne dolegliwości.

Jakub Artych
Thibaut Courtois Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Thibaut Courtois
Real Madryt we wtorkowy wieczór był w pierwszej połowie był niemiłosiernie ogrywany przez Club Brugge (0:2). Przy pierwszej straconej bramce palce maczał Thibaut Courtois, który nie był w stanie obronić lekkiego strzału z kilku metrów. Belg na drugą połowę już nie wyszedł, a jego miejsce zajął Alphonse Areola.

Do prasy natychmiast wyciekło, że Courtois cierpi na problemy żołądkowe. Miał także nudności, przez co musiał pozostać w szatni. Według "OkDiario", kłopoty bramkarza Realu Madryt spowodowane były stanami lękowymi.

"Do zawrotów głowy i problemów żołądkowych doprowadziły właśnie stany lękowe, a nie konkretny wirus" - tłumaczą hiszpańskie media. Nerwy Courtois spotęgowane były kolejnym słabszym występem oraz gwizdami kibiców, którzy mają dość słabszej formy reprezentanta Belgii.

"Wszystko wskazuje na to, że Courtois nie zagra z także w sobotnim meczu z Granadą" - czytamy. Jego miejsce ponownie zajmie Alphonse Areola, który w tym sezonie w barwach Królewskich nie puścił jeszcze gola.

Thibaut Courtois trafił do Realu Madryt w sierpniu 2018 roku za 35 mln euro. Do tej pory dla Los Blancos rozegrał 43 spotkania, w których 12-krotnie zachował czyste konto.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Thibaut Courtois powinien otrzymać większe wsparcie ze strony klubu?