Sparing. Polska U-19 - Anglia U-19: dobre złego początki i porażka Biało-Czerwonych

W spotkaniu towarzyskim rozegranym w Opolu reprezentacja Polski U-19 przegrała z kadrą Anglii U-19 2:5, chociaż w pewnym momencie prowadziła 1:0.

Tomasz Rosiński
Javier Ajenjo Hyjek Getty Images / Lukasz Sobala/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Javier Ajenjo Hyjek
Młodzi Polacy dobrze rozpoczęli sparing z ich rówieśnikami z Anglii, bo już w 7. minucie za sprawą Bartosza Białka wyszli na prowadzenie.

Jednak Synowie Albionu odpowiedzieli bardzo szybko, gdyż niespełna 120 sekund po straconym golu. Wówczas samobójcze trafienie zaliczył Bartłomiej Mruk.

Jeszcze przed przerwą angielska drużyna zdołała strzelić dwa gole, a ich autorami okazali się Dejan Tetek i Joe Gelhardt. Tuż po zmianie stron Gelhardt skompletował dublet i było 4:1 dla Anglików.

W 71. minucie bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Javier Ajenjo Hyjek, zaś wynik meczu w końcówce rywalizacji ustalił Noni Madueke.

Polska U-19 - Anglia U-19 2:5 (1:3)
1:0 - Bartosz Białek 7'
1:1 - Bartłomiej Mruk 9' (sam.)
1:2 - Dejan Tetek 23'
1:3 - Joe Gelhardt 30'
1:4 - Joe Gelhardt 47'
2:4 - Javier Ajenjo Hyjek 71'
2:5 - Noni Madueke 89'

-> Eliminacje Euro 2020: mocne słowa o selekcjonerze Polski. "Nie panuje nad szatnią"