Sparing. Reprezentacja Polski U-19 pokonana w Albanii

W październiku reprezentacja Polski U-19 poniosła dwie porażki. W Tiranie nie zaprezentowała się dobrze i została pokonana przez Albanię 1:3.

reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Polacy zagrali w Tiranie po wysokiej porażce 2:5 z Anglią poniesionej w Opolu. Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego liczyła na lepszy wynik w konfrontacji z Albańczykami, ale również ona nie przebiegła po myśli młodych Biało-Czerwonych.

Polska straciła gole w kwadransie zamykającym pierwszą połowę i kilka minut po powrocie z szatni. Po bramce kontaktowej było jeszcze około 10 minut na doprowadzenie do remisu. Zamiast wyrównać, Polska straciła trzeciego gola i Albania zwyciężyła 3:1.

Na październikowe zgrupowanie zostało powołanych siedmiu piłkarzy z klubów zagranicznych, 11 z akademii drużyn PKO Ekstraklasy, a kadrę uzupełniło po dwóch pierwszoligowców i drugoligowców.

W listopadzie eliminacje do mistrzostw Europy, w których Polska będzie rywalizować w jednej grupie z Walią, Kosowem oraz Rosją. Przetarcia z rywalami z Wysp Brytyjskich i z Bałkanów nie były optymistyczne.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Fatalna nawierzchnia na Stadionie Narodowym. Glik unikał odpowiedzi. "Już raz pan od murawy mnie zrugał"
Czy reprezentacja Polski U-19 awansuje do mistrzostw Europy?