MŚ w socca. Polacy wicemistrzami świata. W finale przegrali z Rosjanami

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej sześcioosobowej. W finałowym spotkaniu turnieju rozgrywanego na Krecie, Biało-Czerwoni ulegli Rosji 2:3.

Łukasz Witczyk
Polacy wicemistrzami świata Facebook / Polacy wicemistrzami świata
Turniej finałowy tegorocznych MŚ w socca rozgrywany był na greckiej Krecie. W fazie grupowej Polacy wygrali trzy mecze i raz podzielili się punktami z rywalami. Biało-Czerwoni nie dali szans ekipie Maroka (3:1), Litwie (6:0) oraz Belgii (6:1). Remisem 1:1 zakończyło się starcie z Walią. Te wyniki dały Polakom pewny awans do fazy pucharowej.

W niej Polska najpierw ograła Bułgarię (3:0), następnie Meksyk (7:3) i Mołdawię (4:1). Dopiero w finale Biało-Czerwoni zaliczyli pierwszą porażkę w turnieju. W pierwszej połowie w ciągu niecałej minuty Polacy stracili dwie bramki w starciu z Rosjanami ,a  zdobył je Rustam Ramazanow.

Po zmianie stron nasza reprezentacja rzuciła się do odrabiania strat. Tuż po wznowieniu gry gola zdobył Marcin Rosiński, ale po chwili bramkę dla Rosjan strzelił Andriej Pawłow. Biało-Czerwoni odpowiedzieli jedynie trafieniem Bartłomieja Dębickiego.

To drugi z rzędu wicemistrzowski tytuł reprezentacji Polski. Rok temu podczas turnieju w Lizbonie Polska przegrała z Niemcami 0:1.

Serie A. Krzysztof Piątek jednym z najlepszych w AC Milan. "Wrócił stary Piątek", "Rewolwerowiec odblokował się"
Serie A: Milan - Lecce. Krzysztof Piątek strzelił gola. Remis w debiucie Stefano Piolego