Liga Mistrzów. KRC Genk - Liverpool FC: pewny triumf obrońcy tytułu

Liverpool FC z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów 2019/2020. Tym razem wicemistrzowie Anglii pokonali na wyjeździe belgijski KRC Genk 4:1, a dublet ustrzelił Alex Oxlade-Chamberlain.

Tomasz Rosiński
piłkarze Liverpool FC PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Broniący tytułu w LM Liverpool przystępował do konfrontacji z KRC w roli zdecydowanego faworyta i nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w starciu z najsłabszą drużyną w grupie.

Rywalizacja rozpoczęła się świetnie dla The Reds, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Wówczas Fabinho zagrał podanie do Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, a ten huknął po ziemi z około 25 metrów.

Jednakże chwilę później goście nadziali się na kontrę ze strony gospodarzy. Oko w oko z Alissonem stanął Paul Onuachu, lecz przegrał ten pojedynek ze znakomitym brazylijskim bramkarzem.

Wydawało się, że podopieczni Juergena Kloppa kontrolują boiskowe wydarzenia, ale w 26. minucie zostali ponownie podczas tej potyczki zaskoczeni przez przeciwnika. Ally Mbwana Samatta trafił po siatki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, natomiast w tej akcji był spalony (co wykazał również VAR) i sędzia bramki nie uznał.

Szybko strzelony gol jakby uśpił Liverpool, którego poczynania starał się napędzać Sadio Mane. Przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Druga połowa zawodów rozpoczęła się od odważnych ataków gospodarzy, ale to The Reds zdobyli bramkę. Po raz kolejny ładnym trafieniem popisał się Oxlade-Chamberlain, któremu asystował Roberto Firmino.

Dwa kole przewagi sprawiły, że goście mogli grać na większym luzie i w 77. rozegrali składną akcję, którą po podaniu od Mohameda Salaha technicznym strzałem nad wychodzącym z bramki Gaetanem Coucke'm wykończył Mane.

Dziesięć minut później Sadio Mane zrewanżował się Salahowi i asystował Egipcjaninowi przy czwartym trafieniu dla Liverpool FC. W tej sytuacji napastnik przyjezdnych wymanewrował defensywę Genku i posłał futbolówkę obok golkipera miejscowej drużyny.

Bramkę honorową dla klubu z Belgii zdobył rezerwowy Stephen Odey, któremu piłkę podał Dieumerci Ndongala.