Serie A. AS Roma - AC Milan. Stefano Pioli postawi na Piątka? "Udowodnił, że gra dla drużyny"

"W meczu z Lecce Krzysztof Piątek udowodnił, że jest bardzo wartościowym piłkarzem dla drużyny" - pisze włoski dziennikarz Antonio Vitiello. Według niego trener Milanu Stefano Pioli postawi na Polaka w niedzielnym hicie Serie A z Romą.

Tomasz Skrzypczyński
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek nie prezentował się najlepiej na początku sezonu, jednak odstawienie go od podstawowego składu AC Milan przez Stefano Piolego było niemiłym zaskoczeniem dla polskich kibiców. Nasz rodak rozpoczął ostatnie spotkanie z Lecce na ławce rezerwowych.

W drugiej połowie "Il Pistolero" pojawił się na boisku w miejsce Rafaela Leao i zaprezentował się korzystnie. Przede wszystkim Polak strzelił gola, pierwszego w tym sezonie z gry. I choć Rossoneri tylko zremisowali (2:2), Piątek był jednym z wygranych tego meczu.

W niedzielę Milan czeka znacznie trudniejsze zadanie, czyli starcie na Stadio Olimpico z Romą. Według Antonio Vitiello, redaktora naczelnego serwisu milannews.it, Piątek powinien pojawić się w "11" gości.

Media: czas na duet Piątka z Leao. Czytaj więcej--->>>

"W drugiej połowie meczu z Lecce udowodnił, że jest bardzo wartościowym piłkarzem dla drużyny, musi tylko przebywać w polu karnym" - pisze Vitiello w komentarzu dla serwisu tuttomercatoweb.com.

"Leao również pokazał się z niezłej strony, jednak marnował swoje sytuacje. Pioli musi także przemyśleć ustawienie, w którym Leao i Piątek znaleźliby się na boisku w tym samym momencie. To mogłoby się udać" - ocenia.

Vitiello zauważa również, że wystawienie Piątka od pierwszej minuty na spotkanie z Romą mogłoby być dobrym pomysłem ze względu na dobre statystyki Polaka na Stadio Olimpico.

Krzysztof Piątek skomentował mecz z Lecce. Czytaj więcej--->>>

Polski napastnik strzelał gola w każdym swoim występie na tym obiekcie - dwa razy w barwach Genoa CFC i raz w koszulce Milanu, właśnie w starciu z Romą.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek, jeśli będzie na boisku, strzeli gola w meczu z Romą?