Serie A. AC Milan - Lecce. Krzysztof Piątek: Wynik rozczarowujący, ale będziemy silniejsi

Wydawało się, że Krzysztof Piątek zapewni AC Milan zwycięstwo z Lecce, ale w doliczonym czasie goście wyrównali. Polski napastnik, dla którego było to pierwsze trafienie z gry w tym sezonie, podsumował mecz w mediach społecznościowych.

Michał Fabian
Krzysztof Piątek (ś) Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (ś)
Niewiele brakowało, a debiut Stefano Piolego w roli szkoleniowca AC Milan byłby udany. Zespół z Mediolanu - po golach Hakan Calhanoglu i Krzysztofa Piątka - prowadził z US Lecce, ale nie dowiózł korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka (na 2:2 wyrównał w doliczonym czasie gry Marco Calderoni - relacja TUTAJ>>).

Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 67. minucie zmieniając Rafaela Leao. Jego bramka na 2:1 była pierwszą w tym sezonie zdobytą nie po stałym fragmencie (wcześniej Polak wykorzystywał rzuty karne w meczach z Torino FC i Hellasem Werona).

"Wynik rozczarowujący, ale jest kilka pozytywów w naszej grze. Zostawiliśmy serce na boisku i wkrótce będziemy silniejsi" - tak podsumował niedzielny mecz Piątek na swoim profilu na Instagramie.

Piątek z trzema trafieniami w tym sezonie jest najlepszym strzelcem AC Milan, ale do prowadzącego w klasyfikacji snajperów Serie A Ciro Immobile (Lazio) traci aż sześć bramek.

W następnej kolejce Rossoneri zagrają na wyjeździe z AS Roma (27 października, godz. 18).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek strzeli w tym sezonie przynajmniej 15 goli w Serie A?