Liga Europy: padła obrona Dynama Kijów. Grał Tomasz Kędziora. Pasmo nieszczęść Stade Rennais (wyniki)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Zuma / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
Newspix / Zuma / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora

Dynamo Kijów straciło gola, ale zdążyło zareagować. W 3. kolejce fazy grupowej LE zremisowało 1:1 z FC Kopenhaga. Zagrał Tomasz Kędziora. Sevilla FC zapewniła sobie po przerwie zwycięstwo 3:0 z Dudelange.

Dynamo Kijów nie straciło gola w dwóch meczach rozpoczynających rywalizację w fazie grupowej Ligi Europy. Wicemistrz Ukrainy wygrał 1:0 z Malmoe FF i zremisował z FC Lugano. Trzecim przeciwnikiem Dynama był FC Kopenhaga. Nie minęły dwie minuty i piłka już leżała w jego bramce.

Gola strzelił Pieros Sotiriou, a pogubili się praktycznie wszyscy obrońcy Dynama. Z całego kwartetu najmniej należy obciążać Tomasza Kędziorę, ale również on mógł zrobić trochę więcej i nie dopuścić do dośrodkowania.

Po przerwie Dynamo wyrównało na 1:1. Artem Szabanow wbiegł za kompletnie zaskoczonych obrońców z Kopenhagi i główkował po wrzutce Wiktora Cygankowa z rzutu wolnego. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Stade Rennais dokończył mecz z CFR Cluj w dziewięciu. Całe spotkanie było pasmem nieszczęść zespołu z Ligue 1. W 5. minucie stracił pierwszego piłkarza, w 9. minucie wpuścił gola, w 28. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, a od 45. minuty grał w podwójnym osłabieniu. Podopieczni Dana Petrescu wygrali 1:0 we Francji i prowadzą w grupie E.

Piłkarze Celticu i Lazio walczyli dynamicznie w Glasgow. Na boisku nie brakowało ostrych spięć, a piłka gościła w polach karnych. Rzymianie prowadzili dzięki strzałowi Manuela Lazzarego. Zakontraktowany latem skrzydłowy przymierzył do siatki po raz pierwszy w barwach Lazio. Stołeczna drużyna próbowała nie dopuścić do powtórki z Klużu, gdzie przegrała, choć też miała przewagę jednej bramki. Wydarzyła się jednak dokładnie ta sama historia. Ryan Christie i Christopher Jullien strzelili po przerwie gole na 2:1 dla Celticu.

FC Basel prowadził 1:0 na przedmieściach Madrytu z Getafe CF. Drużyna ze Szwajcarii, a przede wszystkim strzelec Fabian Frei dostał gola w prezencie od Djene Dakonama, który przewrócił się, mając piłkę pod nogami prawie we własnym polu karnym. Wywrotka piłkarza z Togo kosztowała minimum punkt, ponieważ rezultat nie zmienił się.

Także w Hiszpanii rozegrano mecz Sevilla FC z Football 1991 Dudelange. Do przerwy ekipa z Luksemburga remisowała bezbramkowo, więc na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan nikt nie był spokojny o wynik. Otworzył go po powrocie z szatni na boisko Franco Vazquez strzałem głową po dośrodkowaniu Olivera Torresa. Ten zawodnik trafił na 2:0 w 75. minucie i dopiero w tym momencie Sevilla miała komplet punktów w kieszeni. Ostatecznie wygrała 3:0.

3. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

GRUPA A:

Sevilla FC - Football 1991 Dudelange 3:0 (0:0)

GRUPA B:

Dynamo Kijów - FC Kopenhaga 1:1 (0:1) 0:1 - Pieros Sotiriou 2' 1:1 - Artem Szabanow 53'

Malmoe FF - FC Lugano 2:1 (2:0) 1:0 - Jo Inge Berget (k.) 13' 2:0 - Guillermo Molins 32' 2:1 - Alexander Gerndt 50'

PSV Eindhoven - LASK Linz 0:0

Sporting Lizbona - Rosenborg Trondheim 1:0 (0:0)

1:0 - Yannick Bolasie 70'

1 LASK Linz 6 4 1 1 11:4 13
2 Sporting Lizbona 6 4 0 2 11:7 12
3 PSV Eindhoven 6 2 2 2 9:12 8
4 Rosenborg Trondheim 6 0 1 5 3:11 1

GRUPA E:

Celtic Glasgow - Lazio 2:1 (0:1) 0:1 - Manuel Lazzarri 40' 1:1 - Ryan Christie 67' 2:1 - Christopher Jullien 87'

Stade Rennais - CFR Cluj 0:1 (0:1) 0:1 - Ciprian Deac 9'

1 Celtic Glasgow 6 4 1 1 10:6 13
2 CFR Cluj 6 4 0 2 6:4 12
3 Lazio Rzym 6 2 0 4 6:9 6
4 Stade Rennais 6 1 1 4 5:8 4

GRUPA F:

Arsenal FC - Vitoria Guimaraes 3:2 (1:2) 0:1 - Marcus Edwards 8' 1:1 - Gabriel Martinelli 32' 1:2 - Bruno Duarte Da Silva 38' 2:2 - Nicolas Pepe 80' 3:2 - Nicolas Pepe 90'

Eintracht Frankfurt - Standard Liege 2:1 (1:0)

1:0 - David Abraham 28' 2:0 - Martin Hinteregger 73' 2:1 - Selim Amallah 82'

1 Arsenal FC 6 3 2 1 14:7 11
2 Eintracht Frankfurt 6 3 0 3 8:10 9
3 Standard Liege 6 2 2 2 8:10 8
4 Vitoria Guimaraes 6 1 2 3 7:10 5
Czy Dynamo Kijów awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy?