Liga Europy: Ludogorec Razgrad poskromiony. Jakub Świerczok zmiennikiem. Dani Quintana z golem i asystą (wyniki)

Ludogorec Razgrad strzelał gole jak na zawołanie. Do czwartku. W 3. kolejce fazy grupowej LE przegrał 0:1 z Espanyolem Barcelona. Zagrał Jakub Świerczok, błysnął Dani Quintana.

Mavis Tchibota (z lewej) oraz Bernardo Espinosa PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Mavis Tchibota (z lewej) oraz Bernardo Espinosa
Bilety na mecz w Razgradzie zostały wyprzedzane ponad dobę przed pierwszym gwizdkiem. Ludogorec to aktualnie jedyny łącznik Bułgarii z poważnym europejskim futbolem. Kibice chcieli zobaczyć najbardziej bramkostrzelny klub fazy grupowej Ligi Europy w zderzeniu z przedstawicielem Primera Division. Nie było ono przyjemne.

W składzie Ludogorca zabrakło kontuzjowanego Jacka Góralskiego. Z kolei Jakub Świerczok rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. W 13. minucie klub Polaków stracił niechlubnego gola. Gracz Espanyolu zaliczył 40-metrową asystę z główki. Piłka minęła wszystkich gospodarzy, a wpakował ją z bliska do siatki Victor Campuzano. Robiąc takie prezenty drużynie z Katalonii, trudno było myśleć o pierwszych w historii punktach Ludogorca zdobytych kosztem klubu z La Liga.

Od 59. minuty na boisku był Świerczok. Był pierwszym graczem wprowadzonym z ławki rezerwowych. Nie zmienił wyniku i skromne zwycięstwo 1:0 w generalnie wyrównanym meczu odniósł Espanyol. To 23. z rzędu pojedynek zespołu z Katalonii bez porażki z rywalem spoza Hiszpanii. Z kolei ekipa z Razgradu była niepokonana na wszystkich frontach od 17 lipca do 24 października.

W Baku, tak samo jak w Razgradzie, pierwszy gol padł w 13. minucie. Strzelił go Dani Quintana. Kompani Hiszpana z Karabachu Agdam odzyskali piłkę blisko pola karnego, zyskali przewagę liczebną, a były pomocnik Jagiellonii z zimną krwią ułożył sobie futbolówkę na lewej stopie i przelobował bramkarza. APOEL Nikozja odwrócił rezultat już w pierwszej połowie, ale po przerwie ponownie pokazał się Quintana, który asystował przy bramce Ailtona na 2:2.

Kluby z Serie A i z Bundesligi zmierzyły się w Rzymie. AS Roma podjęła Borussię M'gladbach. Pojedynek był rozgrywany w strugach deszczu, a prowadzenie 1:0 dał Giallorossim Nicolo Zaniolo strzałem głową w 32. minucie. Włoch zachował się w dość niestandardowy dla siebie sposób po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Borussia powalczyła do końca i w doliczonym czasie doprowadziła do wyniku 1:1 z rzutu karnego. Sędzia popełnił błąd dyktując jedenastkę.

Piłkarze ze Słowacji tradycyjnie nie chcieli być gorsi od tych z Czech. W środę Slavia Praga wysoko zawiesiła poprzeczkę w pojedynku z FC Barcelona, a w czwartek Slovan Bratysława prowadził w konfrontacji z Wolverhampton Wanderers. Do bramki przedstawiciela Premier League przymierzył Andraż Sporar. Angielski zespół wziął się do pracy po przerwie i zwyciężył 2:1. Decydującego gola strzelił Raul Jimenez z rzutu karnego. Stojący na linii 16. metra gracz Slovana pokazywał ręką, w którym kierunku będzie strzał, ale bramkarz miał własną koncepcję. Gdyby zaufał kompanowi ze Slovana, mógł zostać bohaterem.

Przesadnie aktywny był Gabriel Silva w kwadransie otwierającym mecz AS Saint-Etienne z FK Ołeksandrija. Brazylijczyk powrócił na boisko po długo leczonej kontuzji i najpierw strzelił celnie do właściwej bramki, a następnie do własnej. Po golu samobójczym było 1:1.

3. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

GRUPA A:

Karabach Agdam - APOEL Nikozja 2:2 (1:2) 1:0 - Dani Quintana 13' 1:1 - Nicholas Ioannou 29' 1:2 - Linus Hallenius 45' 2:2 - Ailton 58'

1:1 - Alfredo Morelos 44'

Young Boys Berno - Feyenoord Rotterdam 2:0 (2:0) 1:0 - Roger Assale (k.) 14' 2:0 - Jean-Pierre Nsame (k.) 28'

2:2 - Roman Jaremczuk 90'

AS Saint-Etienne - FK Ołeksandrija 1:1 (1:1) 1:0 - Gabriel Silva 8' 1:1 - Gabriel Silva (sam.) 14'

1:2 - Wilson Eduardo 80'

Slovan Bratysława - Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:0) 1:0 - Andraz Sporar 11' 1:1 - Romain Saiss 58' 1:2 - Raul Jimenez (k.) 64'