II liga: Górnik Polkowice lepszy od Znicza Pruszków we mgle. Mecz przerwany na 40 minut

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Martins Ekwueme
Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Martins Ekwueme

Górnik Polkowice wygrał 4:2 ze Zniczem Pruszków. Komplet punktów zgarnęła w piątek również Bytovia Bytów, którą do zwycięstwa 2:1 z Garbarnią Kraków poprowadził Karol Czubak.

Mecz w Pruszkowie rozpoczął się 40 minut później niż zaplanowano. Powodem była mgła, która później doprowadziła jeszcze do przerwania gry na kolejne 40 minut. Lepiej odnalazł się w tych warunkach Górnik Polkowice, który w krótkim okresie wypracował sobie przewagę 3:0. Jednego gola strzelił Marek Opałacz, a dwa Mariusz Szuszkiewicz. Piłkarze mieli kopnąć piłkę po raz pierwszy o godzinie 19, a zeszli z boiska ostatecznie o 22:05. Po wszystkich stronach była jednak duża determinacja, żeby zamknąć zamieszanie w piątek. Górnik ostatecznie wygrał 4:2.

Bytovia Bytów przystąpiła do meczu z zespołem z Małopolski z dobrym bilansem w domowych spotkaniach. Podopieczni Adriana Stawskiego w roli gospodarzy zdobyli 19 z możliwych 24 punktów. Garbarnia Kraków z kolei nie potrafi wygrać z kimkolwiek od 24 sierpnia. Niemoc trwa już dziewięć meczów.

Dlatego wygrana 2:1 Bytovii nie jest zaskoczeniem. Zapewnił ją Karol Czubak, który strzelił oba gole. Młody napastnik trafiał do bramki jak na zawołanie na początku sezonu, później miał przerwę od 1 września do 25 października, ale przymierzył ponownie i z ośmioma trafieniami na koncie jest trzeci w klasyfikacji strzelców ligi.

15. kolejka II ligi:

Znicz Pruszków - Górnik Polkowice 2:4 (0:3) 0:1 - Marek Opałacz 31' 0:2 - Mariusz Szuszkiewicz 34' 0:3 - Mariusz Szuszkiewicz 39' 1:3 - Maciej Machalski (k.) 72' 2:3 - Dariusz Zjawiński 90' 2:4 - Michał Bednarski (k.) 90'

Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków 2:1 (1:0) 1:0 - Karol Czubak 21' 2:0 - Karol Czubak 81' 2:1 - Krzysztof Szewczyk (k.) 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Karol Czubak zostanie królem strzelców tego sezonu?